1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Çakır “Barış ve huzurun teminatı AK Parti’dir”

Çakır “Barış ve huzurun teminatı AK Parti’dir”

Bölgemizde Barış ve Huzurun Teminatı AK Parti olduğunu belirten, Türkiye'nin dünya siyasetine yön veren bir devlet olduğunu ifaden eden Ak Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır,

A+A-

"Biz ülke olarak Balkanlar, Orta Asya, Kuzey Afrika, Afrika ve Asya’nın diğer bölgelerindeki kardeşlerimize yardımlar yaptığımız gibi Suriye ve Irak’taki kardeşlerimize de yardım elimizi uzattık. Suriye’deki büyük insani trajedi ve Avrupa’nın kapılarına dayanmış yüzbinlerce çaresiz insanın durumu ortada onlara yüz çeviremezdik. Binlerce yıldır medeniyetlere beşiklik yapmış Anadolu insanı, AK Parti Hükümetleriyle birlikte bölgenin en büyük teminatı, güçlü devleti,  huzurun ve barışın güvencesi durumuna geldi" dedi.
 

ÜLKEMİZDE HUZUR İSİYORSAK, GÜÇLÜ OLMALIYIZ
Son yıllarda Dünya da en çok karışıklığın ve savaşın olduğu bir coğrafyada Türkiye'nin istikrarının önemini vurgulayan Milletvekili Adayı Çakır, " Ak Parti olarak biz, komşularımızı başta olmak üzere tüm dünya ülkeleriyle barış içerisinde bir politika izliyoruz. Bu anlayışla kendi sınırlarımız içerisinde, bölgemiz ve tüm dünyada barışı, huzuru, güvenliği daim kılmak içinde güçlü bir orduya sahip olmamız gerekiyor.  2002 yılında savunma sanayi ihtiyaçlarının yüzde 80’ini ithal etmek zorunda olan bir Türkiye varken Ak Parti Hükümetlerinin projeleri ve başarısıyla Savunma sanayindeki dışa bağımlılığımızı bugün yüzde 40’lar düzeyine düştü. AK Parti olarak hedefimiz, 2023 yılında savunma sanayiinde dışa bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldırmaktır" dedi.
 
AK PARTİ İLE SAVUNMA SANAYİMİZ MİLLİ OLDU
Ak Parti hükümetlerinin 13 yıl boyunca geliştirdi ve yaptığı yatırımlarla savunma sanayindeki gelişmelere de değinen Kocaeli Milletvekili Adayı Sami Çakır, "2002 öncesinde Türkiye bırakın kendi tankını, kendi uçağını yapmayı hayal etmeyi, başka ülkelerin hurda silahlarını almanın peşindeydi. Savunma sanayinde başka ülkelere muhtaçtı. Güçlü ve istikrarlı Ak parti Hükümetleriyle  13 yılda geldiğimiz nokta da hiçbir ülkenin önünde boyun eğmeyecek ve kendi milli savunma sanayini kuran bir Türkiye meydana gelmiştir.

img-20151009-wa0005.jpgunnamed-002.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.