1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. ÇADEM hizmetlerini sürdürüyor!

ÇADEM hizmetlerini sürdürüyor!

Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi (ÇADEM) konularında uzman Psikologlar ile haftanın beş günü hizmet vermeye devam ediyor.

A+A-

Toplumdaki aile ve bireylerin ruh sağlığının korunmasına ve güçlendirilmesine yönelik destek sağlamak amacıyla hizmete sunulan Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi’nde aile, çocuk, ergen, çiftler ve yetişkinlere yönelik Depresyon, Panik Atak, İlişkiler, Kişilik Problemleri, Grup Psikoterapisi, Cinsel Problemler, Evlilik Problemleri, Yeme Problemleri, Toplum İçine Çıkamama, Kardeş Kıskançlığı, Sınav Kaygısı, Dikkat Eksikliği, Kilo Problemleri, Okul Fobisi, Çocuklarda Davranış Problemleri, Tikler, Uyku Problemi, Tuvalet Problemi, Aile Danışmanlığı, Yalan, Aile İçi İletişim Sorunları, Evden Ayrılma ya da Kayıp Sonrası Sorunlar gibi birçok konuda terapi hizmeti sunuluyor. Çayırova Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen Aile Danışmalık Hizmetinde görevli uzman Psikoterapistler, Psikoterapi almak isteyen danışanlarının, aile, iş ve çevrelerinde kurdukları ilişkilerde yaşadıkları problemler, iletişim sorunları ve her bireyin yaşadığı varoluşsal sorunlar gibi konularda yardım isteyerek daha mutlu ve huzurlu bir yaşam aradıklarını ifade ediyorlar.

 

 

Kısa Sürede 2500 Danışana Ulaşıldı

 

 

Bu güne kadar 2500 danışan olduğunu ifade eden yetkililer söz konusu rakamın %30’unun sürekli danışan olduğunu ifade ettiler. Salı ve Cumartesi günleri arasında 09.00 ve 17.30 saatleri arasında hizmet veren Aile Danışmalık Merkezine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar belediye hizmet binası içerisinde Aile Danışma ve Sosyal Projeler birimine başvuru yapmaları ya da 0262 743 79 09 dahili 1122 numaralı telefondan randevu almaları gerekiyor. Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Aile Danışmanlık Merkezi Uzmanları, ayrıca Çocuk Kulüplerindeki ailelere Çocuk Gelişimi ile ilgili Aile Eğitimleri, halka ise birkaç kişiden oluşan ve aynı sıkıntıları yaşayan bireyleri bir araya getirerek paylaşımda bulunabilecekleri grup terapileri yürütmekte.

 

 

Talepler Çayırova İle Sınırlı Değil

 

 

Aile Danışmalık Merkezine başvurularda Çayırova ile sınırlı kalınmadığını ifade eden yetkililer “bölgeden ve çevre ilçelerden oldukça yoğun talep almaktayız. ÇADEM’e ilgi beklenildiğinin üzerinde oldu. Uzmanlarımız ancak ilçe sınırlarımız içerisinde ikamet eden vatandaşlara hizmet verebiliyor.”dedi. 

Çayırova Belediyesi’nden Evlilik Okulu

 

 

Çayırova Belediyesi ücretsiz bir şekilde hizmete sunduğu Aile danışmalık Merkezinde, evlilik hazırlığı yapan çiftlere evlilik öncesi danışmalık hizmeti de veriyor. Aile Danışmalık Merkezine gelen çiftlere yakından ilgilenen uzmanlar, çiftlere reçete yazmak veya hangisinin haklı ya da haksız olduğunun hakemliğini yapmak yerine, onlara birbirlerinin pencerelerinden bakmalarını sağlıyorlar. Danışman  bir sorunun çözümü aşamasında fertlerin birbirlerinin sorunlarını dinlemelerine  olaylara aynı gözlükle bakmalarına  kendilerini rahat ve özgür bir şekilde ifade edebilmelerine  birbirlerini anlamalarına ve oldukları gibi kabul etmelerine yardımcı oluyorlar. 

 

 

ÇADEM Şekerpınar ve cumhuriyet Mahallesinde 

 

 

 

Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi (ÇADEM) hizmetleri, Şekerpınar ayağında da halka hizmet vermeye başlayacaktır.  Çalışmalarını tamamlayan yetkililer 10 günlük süre içerisinde Cumhuriyet ve Şekerpınar mahallerinde de tüm hizmetleri verecek merkez oluşturdular. Eski Şekerpınar Belediyesinin olduğu binada hizmet verecek uzmanlar Salı ve Cumartesi günleri arasında 09.00 ve 17.30 saatleri arasında hizmet verecekler.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.