1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ÇADEM hizmet ağını genişletti!

ÇADEM hizmet ağını genişletti!

Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi hizmet ağını genişletilerek haftanın beş günü hizmet veriyor.

A+A-

Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri genişletilerek ÇADEM (Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi) olarak hizmet vermeye devam ediyor. Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi hizmet ağını genişletilerek haftanın beş günü hizmet vermekte. Salı ve cumartesi günleri arasında 09.00 ve 17.30 saatleri arasında hizmet veren ÇADEM de konularında uzman Psikologlar görev yapmakta. 

 

 

Konusunda Uzman Terapistler Görev Yapıyor

 

 

Türkiye’nin tanınmış psikoterapist’i Ufuk Maviengin’in koordinatörlüğünü yaptığı Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi 2 uzman eşliğinde günde16 fert ile görüşme yapıyor.  Türkiye genelinde birçok il ve ilçe de seminer ve konferans veren Uzman Psikoterapist Ufuk Maviengin “Buraya gelen bireyler ruh sağlığı yerinde olan insanlardır. İnsanlar buraya aile, arkadaş ve iş hayatında yaşadıkları sorunları paylaşarak daha mutlu ve huzurlu yaşam aradıkları için gelmekteler. Bizler hasta tedavi etmiyoruz. Analitik yönelimli bütüncül terapi yöntemi ile danışanlarımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu şekilde bugüne kadar 1500 vatandaşa hizmet verdik.”dedi. 

 

 

Haftada 5 Gün Hizmet Veriliyor

 

 

Toplum ruh sağlığının korunmasına ve güçlendirilmesine destek sağlamak, aile ve bireyin gelişimine yardımcı olmak üzere hizmete sunulan Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi haftanın beş günü hizmet veriyor. Aile-çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı alanlarında hizmet veren merkezde Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 09.00-17:30 saatleri arasında, uzman psikolog tarafından görüşme ve terapi hizmeti vermeye devam ediyor.   

 

 

Her Yaştan Bireye Terapi İmkanı 

 

 

İletişim güçlükleri, çocuklarda davranış bozukluları, kaygı-korku, öğrenme güçlükleri, depresyon, stres, sınav kaygısı, uyku bozuklukları, duygusal durum bozuklukları gibi birçok konuda psikolojik danışmanlık hizmeti sunuluyor. Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi hizmetlerinden yaralanmak isteyen vatandaşların Çayırova Belediyesi hizmet binası içerisinde bulunan Kadın Danışma ve Sosyal Projeler birimine başvuru yapmaları ya da 0262 743 79 09 dahili 1122 numaralı telefondan randevu almaları yeterli.

 

 

Çayırova Aile Danışmalık ve Eğitim Merkezi Ücretsiz Hizmet Veriyor

 

 

Çayırova Belediyesi’nin sosyal projelerinden olan ÇADEM’de bütün bu hizmetler ücretsiz verilmekte. Tüm Çayırova’lı vatandaşlara ücretsiz bir şekilde hizmet veren ÇADEM de terapi sürecinde gizlilik esasına büyük önem gösteriliyor. Terapinin ne kadar süreceği yardım alınan konuya ve kişisel ihtiyaçlara göre psikolog ve danışanla birlikte belirleniyor. Psikologlar gereken yerlerde yönlendirme önerebiliyor. 

 

 

Verilen Hizmetler

 

 

Depresyon, Panik Atak, Evlilik, İlişkiler, Kişilik Problemleri, Grup Psikoterapisi, Cinsel Problemler,  Evlilik Problemleri, Yeme Problemleri, Toplum İçine Çıkamama, Kardeş Kıskançlığı, Sınav Kaygısı, Dikkat Eksikliği, Kilo Problemleri, Okul Fobisi, Çocuklarda Davranış Problemi, Tikler, Uyku Problemi, Tuvalet Problemi, Aile Danışmanlığı, Eşler Arasında Aldatma, Etkileşimin Azalması, Sözlü veya Fiziksel Şiddet, Anlaşılmamışlık ve Önemsenmemişlik, Eşlerin Ailelerinin Evliliğe Olumsuz Etkisi, Aile İçi İletişim Sorunları Ailede Yaşanan Hastalık Evden Ayrılma ya da Kayıp Sonrası Sorunlar konularında hizmet veriliyor. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.