SON DAKİKAFETÖ operasyonu
  1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Büyükşehir’in hibe kovanlarından ilk bal!

Büyükşehir’in hibe kovanlarından ilk bal!

KO-MEK’te arıcılık kursu veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, arıcılara hibe ettiği termo kovanlardan ilk balı aldı

A+A-

KO-MEK kursları aracılığı ile arıcılık kursu veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Arıcılar Birliği üyesi 428 arıcıya hibe ettiği termokovanlardan ilk bal çıktı. Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliği bünyesinden yürütülen çalışmalar sayesinde hastalıklara ve kış koşullarına dirençli ve bal yapma kapasitesi yüksek yerli ırkın çoğaltılması hedefleniyor

 

 

 

İLK BAL ALINDI

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi termokovan içerisinde yetiştirdiği yerli ırklarımızdan ilk balı elde etti. Kandıra Pınarlı Köyü florasından yerli arı ırklarının yaptığı bal Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan ve diğer yetkililer tarafından kontrol edildi. Bal görünümü ve aromasının güzelliğiyle dikkat çeken yerli bal Büyükşehir yetkilileri ve üreticiyi memnun etti.  Arıcılık çalışmalarına devam edeceklerini ve yaygınlaştıracaklarını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, arıcılara eğitim anlamında desteklerine devam edeceklerini belirttiler.

 

 

 

YERLİ IRK ÇOĞALTILIYOR

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Köye Hizmet Şube Müdürlüğü Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliği ilimizdeki arıcıların daha verimli ve sağlıklı çalışabilmesi amacıyla 2011 yılında Arıcılar Birliği üyesi 428 arıcıya termokovan dağıtımı yaptı. Daha sonra hastalıklara ve kış koşullarına dirençli ve bal yapma kapasitesi yüksek yerli ırklarımızı ilimize getiren Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliği verdiği eğitimler ile bu arı ırklarını çoğaltarak ilimizdeki arıcılara kazandırmayı hedefliyor.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.