1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Burhaniye’de Tariş Yönetimi Aydınlı Zeytincileri Ağırladı

Burhaniye’de Tariş Yönetimi Aydınlı Zeytincileri Ağırladı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 76 nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi (TARİŞ) yönetimi, Aydın'lı TARİŞ başkanlarını ağırladı.

A+A-

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 76 nolu Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi (TARİŞ) yönetimi, Aydın'lı TARİŞ başkanlarını ağırladı. İlçedeki TARİŞ Zeytinyağı Fabrikalarında incelemeler yapılırken, yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Burhaniye'de Aydınlı konukları TARİŞ Zeytin A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Akova, Burhaniye TARİŞ Başkanı Nadir Karayaz, TARİŞ Müdürü Emrah Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. TARİŞ Merkez binada düzenlenen tanışma toplantısında konuşan TARİŞ Zeytin A.Ş, Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Akova, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akova, "Davetimizi kabul ederek bizi memnun ettiniz. Bizim TARİŞ'e olan bağlılığımız doğuştan gelmektedir. Çünkü rahmetli babam TARİŞ müdürüydü. Ayrıca, zeytinci bir aileyiz. Şimdi de zeytine olan şükran borcumuz nedeniyle burada görev yapıyorum. Ben burada 16 yıl başkanlık yaptım. Biz, görevimizi gençlere bırakıyoruz. Burhaniye TARİŞ'de önemli çalışmalara imza attık. Kapasitemizi artırdık. Önümüzdeki yıllarda fabrikamızı Zeytincilik Organize Sanayi'ye taşıyacağız. Bu gün sizlere merkez ve Pelitköy fabrikalarımızı gezdireceğiz" dedi. Daha sonra söz alan Aydın Çine Tariş Başkanı Enver Gökbel, birliğin kendilerine yeterince destek olmadığından yakındı. Gökbel, "Birlikte bu güne kadar böl parçala yönet politikası izlendi. Kooperatiflerin birbirleriyle tanışmaları önlendi. TARİŞ de 33 kooperatif var. Bunların en büyüğü de Burhaniye kooperatifi. Burhaniye Kooperatifi bize destek oldu. Kooperatifler para kazanmıyor.Bunun için camia gittikçe daralıyor. Zeytinci para kazanırsa, gençler bu işe sahip çıkar. Böylelikle şehirden köye göç başlar. Buraya gelip sizlerle tanıştık. Hep birlik ve beraberlik içinde olalım. Bizlerin refahı birlik ve beraberlikte" dedi. Aydın Tariş Başkanı Rahmi Işıklı da, "Bizler yıllardır birlik olamadık. Çünkü böyle istediler. Hep geziler düzenlensin. Kooperatif yöneticileri birbirleriyle tanışsın istedik. Ancak olmadı. Güneydoğuya gittik. Oralarda bizi zeytin bölgelerini gezdirdiler. İlgi gösterdiler. Birlik ve beraberlik için hepinizin desteğini bekliyoruz. Zeytin birliğinde yüksek maaş alanlar var. Kooperatifler sıkıntıda. Bunlara dur demenin zamanı geldi. Bunun için önerge vereceğiz. Önümüzdeki genel kurulda vereceğimiz önergeyi desteklemenizi istiyoruz" dedi. Koçarlı TARİŞ Başkanı Murat Özbaş da, "Birliğin yağ alım politikası değişmeli. Bu yıl iyi bir rekolte bekliyoruz. Yağ alım politikası iyi olursa, gelirlerimiz artacak. 300-400 ton zeytinyağı alamazsak personel giderlerini karşılayamayız" dedi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği konuşmaların ardından sık sık bir araya gelme kararı alındı. TARİŞ merkez binadaki toplantının ardından Pelitköy Zeytinyağı Fabrikası gezilirken, konuklar ilk çıkan zeytinyağını tattı. Fabrikanın bahçesinde kurulan sofralarda çay, zeytinyağı ve peynir ikramı yapıldı. Daha sonra da merkez fabrikası gezildi.

Burhaniye’de Tariş Yönetimi Aydınlı Zeytincileri Ağırladı

Burhaniye’de Tariş Yönetimi Aydınlı Zeytincileri Ağırladı

Burhaniye’de Tariş Yönetimi Aydınlı Zeytincileri Ağırladı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.