1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bingöllüler Derneği’nden Akbaş’a plaket!

Bingöllüler Derneği’nden Akbaş’a plaket!

Dilovası Bingöllüler Derneği Başkanı Ercan Güneş, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Güneş’e dernek yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

A+A-

 

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Bingöllüler Derneği gecesinde kendilerini katılımlarıyla onurlandıran Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’a teşekkürlerini sunan dernek başkanı Güneş, derneklerin yöresel günlerinde bir arada olmalarının, bir bütün olmalarının önemine değindi. Her yöresel derneğin yılda birkez veya birkaç kez bu tür buluşmaları gerçekleştirmelerinin çok önemli bir etkinlik olduğunu ifade eden Güneş, bu yıl düzenlenen dernek gecesine katılan ve desteklerini sunan başkan Akbaş’a da teşekkür plaketi takdim etti. 2005 yılında kurulan bir dernek olduklarını ifade eden Dilovası Bingöllüler Derneği Başkanı Ercan Güneş, dernek merkezlerinde oturma alanı, kütüphane ve çeşitli aktivite alanlarının olduğunu söyledi. Ayrıca kendisinin AKUT gönüllüsü olduğunu ifade eden Güneş, Dilovası ilçesinde arama kurtarma ve çeşitli birimler oluşturmaya gayret gösterdiklerini belirtti. Belediyelerin geliştirdiği sosyal çalışmaların takdir edilmesi gerektiğini vurgulayan Güneş, dernek olarak bu tür çalışmalar her zaman destek olmaya çalıştıklarını vurgularken, sosyal çalışmalarda dernek olarak yer almaya hazır olduklarını belirtti. sosyal faaliyetleri çok önemsediklerini belirten Güneş, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’a da yaptığı güzel çalışmalarından dolayı tebriklerini sundu. 

 

 

 

Derneklerin her ilçede olduğu gibi Çayırova ilçesinde de çok önemli olduğunu belirten Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Dilovası Bingöllüler Derneği Başkanı Ercan Güneş’e ziyaretlerinden ve plaket takdiminden dolayı teşekkür etti. Derneklerin yöresel günlerine mümkün oldukça katılmaya gayret gösterdiklerini ve her derneğin kendine özgü kültürlerini dernek üyeleri ile bir arada yaşamaya çalıştıklarını ifade eden başkan Akbaş, Dilovası Bingöllüler Derneği’nin gecesininde diğer dernek geceleri gibi çok güzel olduğunu kaydetti. Yörelerin, kültürlerin ve kaynaşmanın, kardeşliğin yaşatıldığı derneklerin aktif olmasının, gençlere ve kadınlara daha fazla yer verilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan başkan Akbaş, derneklerin kahvehane ortamından daha çok yöresel kültürlerin durağı haline gelmesi gerektiğininde altını çizdi. Derneklerin kültürel faaliyetlerinin arttırılması ve kendi kültürlerinin yaşatılmasının yansıtılmasını içeren faaliyetlerin her zaman yapılması gerektiğini belirten başkan Akbaş, derneklerin fonksiyonlarının ayrıştıran değil bütünleştiren olması gerektiğini söyledi. Yöresel derneklerin biraz daha kurumsallaştırılması ve eğitim alanında, meslek alanında yeniliklerin derneklerle bütünleştirilmesi gerektiğini belirten Akbaş, derneklerin eğitime, kültüre, spoara yönlendirilmesi gerektiğini belirtti. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.