1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bilgievi öğrencilerine çevre eğitimi verildi

Bilgievi öğrencilerine çevre eğitimi verildi

Kocaeli’nde hizmet veren 11 Bilgievi’nde öğrencilere yönelik seminer düzenlendi.

A+A-

Çevreyi konu alan eğitim semineri bilgievi öğrencilerinden büyük ilgi gördü.

 

Geri dönüşümün önemi vurgulandı

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Bilal Döleş tarafından verilen ve toplamda 433 bilgievi öğrencisinin katıldığı eğitimde, İlimizde hanelerde oluşan evsel katı atıkların toplanması-taşınması ve geri dönüşümüne yönelik olarak bilgiler verildi. Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yürütülen çalışmalar ile geri kazanılabilir nitelikteki kâğıt, karton, plastik, cam, naylon vb. ambalaj atıklarının, kullanılmış kızartmalık atık yağların, atık pillerin, bilgisayar, televizyon, monitör, yazıcı vb. elektrikli ve elektronik eşyaların ayrı toplanmasının gereklilik bilinci geleceğimiz olan çocuklara öğretildi.

 

Çevreyi birey olarak koruyabiliriz

Çevre bilincini bilgievi öğrencilerine aktaran Çevre Mühendisi Bilal Döleş, “Atıkların ayrı ayrı toplanarak ekonomiye geri kazandırılması sayesinde doğal kaynakların korunduğunu, hammaddeye olan ihtiyacın azaldığı görülmektedir. Hanelerde oluşan atıkların götürülebileceği “Atık Getirme Merkezleri”nin tanıtımını gerçekleştirilmiştir. Bir birey olarak çevrenin korunmasını, iyileştirilmesini, çevre kirliliğinin önlenmesini, tabii kaynakların en uygun şekilde kullanılmasını ve korunmasını sağlayabiliriz” dedi.

 

Bilgievleri geleceğimizi etkiliyor

Kocaeli’nde 11 eğitim yuvası ile hizmetlerini sürdüren bilgievleri, yaptığı çeşitli geziler, etkinlikler, seminerler ve programlar ile öğrencilerin her anlamda bilgi birikimine sahip olmasını sağlıyor. Bilgievleri son olarak “Çevre Hepimizin Birlikte Sahip Çıkalım” semineri ile öğrencilerine yakın gelecekte çok daha önemli olacak geri dönüşüm bilincini kazandırdılar.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.