1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Berberlere zam geldi

Berberlere zam geldi

En son iki sene önce zam yapan Kocaeli Berberler Odası, dün (23 Mayıs) tarihinde zam kararı aldı

A+A-

Kocaeli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bozkurt, İzmit Fuarı Sivil Toplum Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Zam ile ilgili açıklama yaptı.Bozkurt, “2018 yılı ve içinde bulunduğumuz 2019 yılı içerisinde alınan ürün ve hizmetlerde ve temel harcamalarda yaşanan fiyat artışları sektörümüzü de bu anlamda etkilemiştir. Gönül isterdi ki sektörümüzde ve genel harcamalarımızda yaşanan bu fiyat artışları olmasaydı. Ve bizler de bu düzenlemeye mecbur kalmasaydık. Zira gerçekleşen bu tür fiyat artışları tüketicilerimizi olduğu kadar hizmet sektöründe olan bizleri de olumsuz etkilemektedir. Ben eminim ki esnaarımız tarifedeki değişikliği müşterisine söylerken sıkılarak söyleyecektir” şeklinde konuştu. 

Bozkurt şunları söyledi: "Kişisel bakıma önem arttı. İş yerlerimizi açık tutmak ve hizmet vermeye devam etmek için bu artışı yapmak zorundayız. Sektörümüz eskiden sermayesiz bir meslek olarak adlandırılıyordu ama artık insanlarımızın kişisel bakımına önem vermeye başlaması sektörümüzde de yeni yeni kozmetik ürünlerin kullanılmasına ve dolayısıyla bu ürünlerin de verilen hizmette bir maliyet oluşturduğunun bilinmesini isteriz." dedi. 

"Bir önceki çıkan tarifemiz 10/11/2017 tarihinde çıkmış ve uygulamaya başlanmıştı. Aradan geçen 2 yıla yakın süre içinde üyelerimizin temel harcamaları ve genel giderlerindeki artışlar (Bağkur, Sigorta, İşyeri Kirası, Su, Elektrik,Ulaşım ,Temel Gıda, Kozmetik Ürünler...vb.) gibi fiyatların artması neticesinde giderlerini karşılayamaz hale gelmişlerdir. Üyelerimizden gelen tarife talepleri doğrultusunda hazırlanan yeni tarifemiz, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği’nin 21/05/2019 tarih, 06 sayılı kararıyla onaylanarak, uygulamaya geçmiştir.”

İŞTE 2019 KOCAELİ BERBER ÜCRETLERİ

3.sınıf Eski tarifede Saç kesimi 15,00 TL iken, Saç kesimi Yeni tarife de 18,00 TL

2.sınıf Eski tarifede Saç kesimi 18,00 TL iken, Saç kesimi Yeni tarifede 22,00 TL

1.sınıf Eski tarifede Saç kesimi 20,00 TL iken, Saç kesimi Yeni tarifede 25,00 TL ,

Lüks Eski tarifede Saç kesimi 35,00TL iken, Saç kesimi Yeni tarifede 40,00 TL o1muştur. 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.