1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan Karaosmanoğlu'na ziyaret

Başkan Karaosmanoğlu'na ziyaret

Başkan Karaosmanoğlu, Darıca İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Hasan Yılmaz ve yönetimini makamında ağırladı.

A+A-

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Darıca İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Hasan Yılmaz ve yönetiminin yanı sıra beraberinde ki kız öğrencileri makamında ağırladı. İlim Yayma Cemiyeti’nin ülke kültüründe derin izler bırakan bir sivil toplum örgütü olduğunu vurgulayan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir olarak 2023 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda o büyük medeniyeti yeniden tesis etmek için çalışıyoruz” dedi.

 

“GENÇLİĞE HİZMET ETMEK İÇİN GELİŞTİRDİK”

2015 yılında açtığımız Kocaeli Bilim Merkezi’nde gençlerimize ve çocuklarımıza öğrenme adına önemli bir fırsatı sunduklarını hatırlatan Karaosmanoğlu, “Hem de yerli bilimsel düzenekler üretmeye başlayarak, bilgi ve bilginin araçlarını üretmede yeni bir model geliştirdik. Kocaeli Bilişim Vadisi çalışmalarına başladık. Türkiye'nin zamanın önüne geçme çabalarında bir model olarak Allah'ın izniyle yakın zamanda hizmete girecek. Ödüllü projemiz Kılavuz Gençlik ile millî ve yerli bir gençlik modeli sunduk. Kılavuz gençlik modelini kendi çağını kuracak bir gençliğe hizmet etmek için geliştirdik” diye konuştu.

 

“BİRÇOK BAŞLIK ALTINDA ONLARCA ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Bilgisayar okuryazarlığından, başarıyı teşvik programlarına, manevî ve millî değerlerin kökleştirilmesinden bilgiyi üretme ve geliştirmeye dönük projeleri hayata geçirdiklerini belirten Karaosmanoğlu, “Hatta müzik ve spor kabiliyetlerinin geliştirilmesine okulda verilen derslerin takviye edilmesinden anne baba ve çevre ilişkilerine kadar önemli başlıklarda hizmetlerimiz var. Birçok başlık altında, onlarca çalışma yapıyoruz. Hedefimiz; ahlâklı ve inançlı, bilgili, başarılı, spor ve sanatla ilgilenen gençlerle, şehrimizin, ülkemizin ve dünyanın geleceğine, yeni ve güçlü Türkiye’sine hizmet etmektir. Bunun için hangi imkânı geliştirmemiz hangi kaynağı bulmamız gerekiyorsa hiç tereddütsüz o imkânı oluşturuyor, o kaynağı buluyoruz ve çocuklarımız için çalışıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi. ​

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.