1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ile bir araya geldi

Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ile bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karşıyaka Tüpraş ve Bahçecik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini ziyaret etti.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karşıyaka Tüpraş ve Bahçecik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini ziyaret etti.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karşıyaka Tüpraş ve Bahçecik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini ziyaret etti. Bilimin ışığında yetişecek öğrencilerin Türkiye'nin gelişmesine ve kalkınmasına büyük katkısı olacağını ziyaretlerinde ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Kendi teknolojimizi ve ürünlerimizi üretemezsek tam anlamıyla bağımsız olamayız. Unutmayalım ki siyasi bağımsızlığın en büyük destekçileri ekonomik ve teknolojik bağımsızlıktır. İşte bugün bağımsızlığımızdan taviz vermiyorsak, ekonomiden teknolojiye, savunma sanayisinden birçok başlıkta ki attığımız adımlar sayesindedir" dedi.

Okul Müdürleri Muharrem Seçgün ve Zeynel Abidin Kayış'ın ev sahipliklerinde gerçekleşen ziyaretlerde, öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, çalışma atölyelerini gezdi. Başkan Karaosmanoğlu, ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin bilimin ışığında hareket etmelerini istiyorum. Araştıran ve geliştiren bireyler olması için Büyükşehir Belediyesi olarak çaba sarf ediyoruz. Okullarımıza dönük yatırımlarımızın yanı sıra İbni Sina'dan Farabi'ye, Attar'dan Hayyam'a, Ali Kuşçu'dan Harezmî'ye ve Cabir'e kadar dünya bilim tarihine yön vermiş ecdadımızın gençlerimiz tarafından tanınması içinde adımlar atıyoruz, atmayı da sürdüreceğiz. Bilim ve teknoloji konusunda gelişmiş ülkelerle aramızda ki farkı kapatmalıyız. İşte bu da burada ki gençlerimizle sağlanacak" dedi.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz'ın eşlik ettiği ziyaretlerde öğrencilerden kendilerine güvenmelerini isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Tarihinizden, kimliğinizden ve inancınızdan gurur duyun. Sizler Batı ve tüm dünya ile yarışabilecek kabiliyete sahipsiniz. Sadece buna yoğunlaşın ve zamanınızı iyi değerlendirin. Bilimin merkezi olarak sadece batıyı da görmeyin. Kendinizi geliştirin ve dünyanın önüne fikren geçecek adımlar atın" ifadelerini sarf etti.

Öğrencilere "Başarının anahtarı öz güven sahibi olmak, kendi kabiliyetlerinin farkına varmaktır" hatırlatması yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Tarihimizden ve ecdadımızdan miras kalan öz güvenin gücünü çok iyi anlamıyız. Bize lazım olanda tamda budur. Bundan dolayıdır ki gençliğimize dönük eğitim çalışmalarının yanında oluyoruz. Bizim geleceğimiz sizlersiniz. Büyük ve güçlü Türkiye'ye geleceğe güvenle taşıyacak olan da gençlerimizdir" şeklinde konuştu.

Öğretmenlerle de bir araya gelerek sohbet eden Karaosmanoğlu, Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasında eğitimcilerimize büyük görev düştüğünü vurguladı.

Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ile bir araya geldi

Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ile bir araya geldi

Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ile bir araya geldi

Başkan Karaosmanoğlu, öğrenciler ile bir araya geldi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.