1. YAZARLAR

  2. Ahmet DEMİRKAYA

  3. Babanın öz kızına şehveti!
Ahmet DEMİRKAYA

Ahmet DEMİRKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Babanın öz kızına şehveti!

A+A-

Hani Mehmet Görmez hocayı yakinen tanımasam medya da çıkan haberlere bende inanırdım. Zira hiç birimiz dinimiz adam akıllı oturup kaynağından öğrenip iman etmiş insanlar değiliz. Babalarımız bu konuda bizlerden daha çok mustaripti. Onlar bizim kadar bile öğrenemeden gittiler. Kimden nasıl öğreneceğiz inandığımız dinin kurallarını. Bugüne kadar ataerkil öğrenilmiş. Geçtiğimiz dönemlerde imam hatiplerin önü kapatılarak insanlar başka yollara itildi. Bir sürü kendini hoca tayin eden zevat çıktı ortalığı din pazarlamacılığı yaptı. Birkaç sene önce kent meydanında ellerinde dergi satan yaşlı-genç bir sürü bayan gördüm. Yanlarına yanaşıp sordum nedir diye. Bana hocalarından bahsettiler. Adam uzaktan bile dua ile görmeyeni gözlerine kavuşturuyormuş, duymayanı duyuruyormuş, her hastalığı iyileştiriyormuş. İnsanlar bunlara nasıl inanıyorlar akıl alır gibi değil. Ama bunlara göz yumuldu, esas kaynağından bilgisini aktarmak isteyenler hep engellendi. Adeta taşları bağlayıp itleri serbest bırakarak Müslüman mahallesinde salyangoz satıldı. Yeni nesillerde Kur’an dan mahrum bırakıldı. 
Sosyal medya da diyanet fetvası diye uydurulan asparagas haberi paylaşan yakınlarıma, arkadaşlarıma ve etrafımdaki insanlara baktım hepsi iman ihlas sahibi insanlar. Ver yansın ediyorlar diyanet nasıl böyle bir fetva verebilir diye. İçim acıdı, yüreğim burkuldu. Neresinden tutup düzeltseniz elinizde kalıyor. Gerçekten içler acısı bir durum. Hükümete saldırmak isteyen meçhul karanlık eller milletin diniyle, inancıyla pervasızca dalga geçiyor. Benim hiç kız evladım olmadı ama erkek çocuklarım her türlü kötülükte, tehlikeden korumak için canhıraş bir mücadele verdim. Hangi aklı başında baba öz kızına karşı bu iğrenç duyguları besler? Hangi kişi ya da kurum buna onay verebilir, bu mümkün müdür? Hiçbir dönemde diyanetin buna fetva vermeyeceği gibi Mehmet Görmez hoca döneminde hiç verilmez, Görmez hoca da böyle bir fetvayı verdirmez. Çünkü dinde de diyanette de bunun yeri yok. Bırakın bizim dinimizi hiçbir din buna onay vermez. Toplumsal bir infial olur. Kimse vermez vermeye de beni asıl üzen saf Müslüman kardeşlerimin buna inanıp hemen Görmez hocaya ve diyanete gösterilen tepkiler beni ziyadesiyle üzdü. Bu dinimizden ve dini kaynaklarımızdan ne kadar uzak bir inanç yaşadığımızın açık göstergesidir.
Bu tür olayların örnekleri yok mu hiç. Elbette var ama bunların dinle imanla alakası yok, olamaz da. Hele İslam’la hiç alakaları olmaz. Zira Zümer süresi 9. Ayette Rabbimiz şöyle buyurur;  “ hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler”. Ayetinde işaret ettiği gibi bunu yapanın akıldan, düşünceden yoksun kimselerdir. Bunlar öğütte almazlar. Şimdi bunu bilen koca diyanet camiası böyle bir şeye fetva verebilir mi? Allah’a ve ahiret gününe inanan insanlar bunu yapamaz, fetvasını da veremez. Dinden bihaber sapıkları düzeltmek dururken kalkıp inanca saldırmak kimseye fayda vermez. Kur’ana ve onun kutsal emirlerine zarar vermek isteyenler bilsinler ki ancak kendilerine zarar verirler.
Haydi kalın sağlıcakla, selam ve dua ile…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.