1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. " Ankaray'ı da vuracaklar"

" Ankaray'ı da vuracaklar"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye kriz ve kaosla baskılanmış ülkelerin hemen yanı başında ve doğrudan tesir alanındadır." dedi.

A+A-

 

2012 yılı bütçesi görüşmeleri TBMM'de başladı. Bütçenin tamamı üzerine partisinin görüşlerini açıklayan Bahçeli, konuşmasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Bahçeli kendisine ayrılan bir saatlik sürenin tamamını kullanmayarak, konuşmasını süre bitimine 19 dakika kala bitirdi.

 

"TÜRKİYE ATEŞ ALTINDA"

 

Türkiye'nin etrafının ateş çemberine alındığını ifade eden Bahçeli, "Avrupa ülkelerinde ekonomik kriz, yakın coğrafyalardaki halk hareketleri Türkiye'nin hiç olmadığı kadar tehditlerle burun buruna olduğunu göstermektedir. En büyük ticaret ortağımız olan ve yabancı sermayenin en fazla geldiği Avrupa Birliği bugün ekonomik, sosyal ve siyasal problemlerle boğuşmaktadır. İflasla yüze yüze kalan Yunanistan'ı, ekonomik yıkımın darbesini ağır bir şekilde alan İtalya takip etmiş ve AB kurumsal olarak tartışmalı bir eşiğe dayanmıştır. Atina'dan Roma'ya kadar yaşanılan travmanın özü ve esası aslında bu şekildedir. Sokaklar; küresel kapitalizmin tek taraflı ve insanı dışlayan mekanizmasına itirazlarla dolup taşmaktadır. Tıpkı ülkemizde de olduğu gibi; bir tarafta servet ve gelirin toplandığı mutlu azınlık; diğer tarafta sefaletin ve yoksulluğun kol gezdiği mahkûm çoğunluk arasında ciddiye ve dikkate alınması gereken bir karşıtlık devamlı tahkim edilmektedir.  Üzülerek söylemeliyim ki, Türkiye kriz ve kaosla baskılanmış ülkelerin hemen yanı başında ve doğrudan tesir alanındadır." diye konuştu.

 

"ŞAM'DAN SONRA SIRA TAHRAN VE ANKARA'YA GELECEKTİR"

Bağdat, Kabil, Tunus, Kahire ve Trablus'un düştüğünü, AKP'nin Suriye çıkmazına itildiğini ifade eden Bahçeli, "İnsanlıktan bahsedenler, insan haklarından dem vuranlar Kaddafi'yi adeta parçalayarak katlettiler ve İskenderiye'den Sana'ya kadar yıktılar, yaktılar ve düzensizliğin fitilini ateşlediler. Biliyorsunuz bugün de sırayı Şam almış ve tüm oklar buraya çevrilmiştir.Şam'ın düşmesi ya da düşürülmesi beraberinde telafi ve ikamesi çok zor olacak vahamet derecesi yüksek hadiselere kapı aralayacaktır. Biliniz ki Şam'dan sonra BOP depremi durmayacak, bu Haçlı fitnesi ve şiddeti görüş alanına Tahran ve Ankara'yı alarak ilerleyecektir." şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.