1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Alperen Ocakları’ndan Flaş Açıklama

Alperen Ocakları’ndan Flaş Açıklama

Alperen Ocakları’ndan Flaş Açıklama

A+A-

Alperen Ocakları Genel Merkezi, AK Parti’yi destekledikleri yönündeki haberleri net bir dille yalanlayarak, “Alperen Ocakları’nın doğal partisi BBP’dir. Bunun dışındaki her türlü haber yada girişim tamamen asparagastır ve yalandır” açıklaması yaptı.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, BBP kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu tarafından kurulan Alperen Ocakları üzerinde büyük bir algı operasyonu yapıldığını, isimlerinin istismar edildiğini, AK Parti’yi destekledikleri/destekleyecekleri gibi yalan haberler yayılmak istendiğini ifade ederek, “Alperen Ocakları her zaman olduğu gibi bu seçimde de hiç fire vermeden Büyük Birlik Partisi’ni destekleyecektir” dedi.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı’nın basın açıklaması şöyle:

“Seçimin yaklaşmasıyla birlikte bir kere daha iyi niyetli olmayan kişi ya da kişilerce Şehit Liderimiz ve Büyük Birlik Partisi Eski Genel Başkanı Muhsin YAZICIOĞLU’nun talimatları ile kurulan “Alperen Ocakları” ismi üzerinden yanlı ve yanlış haberler yapılarak Partimizin ve Ocaklarımızın yıpratılmaya çalışıldığını üzülerek müşahede etmekteyiz. AKP’nin Milletvekili Adayı Selçuk Özdağ ve sözde Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu gibi insanlar, mensubu bulundukları yeni partilerine yaranmak; orada kendilerine meşruiyet sağlamak amacı ile; hiçte etik olmayan bir takım davranışlar sergilemektedirler.

“Alperen Ocakları AKP’yi destekliyor” diye haksız ve yersiz bir algıyı harekete geçirebilmek amacı ile Ülkenin dört bir yanında sokak sokak dava atığı, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘duruşundan’ bihaber olan eski BBP’li ve eski Alperen Ocaklı insanlar aramaktadırlar. Bugün ne BBP ile ne de Alperen Ocakları ile hiçbir bağı kalmamış bu insanları, İktidar gücünün cazibedar teklifleri ile ayartarak rozet takmaya zorlamakta ve ikna edebildikleri üç kişiyi yetmiş kişiymiş gibi göstererek kamuoyunu yanıltmaktadırlar. Bununla kalmayıp bu kişilere; Bugünkü BBP’nin Muhsin YAZICIOĞLU’nun yolundan gitmediği gibi, Muhsin YAZICIOĞLU’da olsa bu gün AKP’yi desteklerdi gibi haksız, yersiz ve alçakça ifadeler kullandırtarak, kargaların bile güleceği türden mizansenler üretmektedirler. Bu yapılanları da bilinen bir kısım medya temsilcileri aracılığı ile medyaya yansıtmakta, bu algıyı oluşturacak yeni haber malzemesi bulamadıklarında da aynı haberi birer hafta aralıklarla ısıtıp ısıtıp yeniymiş gibi gündeme getirilmektedir.

Gerek Büyük Birlik Partisi kurumsal kimliğine gerekse isim hakkı Büyük Birlik Partisince tescillenmiş olan “Alperen Ocakları” kimliğine yönelik bu operasyonların, eylem ve söylemlerin, rahatsızlık verici boyutlara ulaştığı görülmektedir.

Büyük Birlik Partisi 85 seçim çevresinde de Muhsin YAZICIOĞLU’nun yetiştirdiği kadrolarla her zamankinden daha fazla inançlı ve daha fazla hazır olarak seçime girmektedir ve Alperen Ocakları her zaman olduğu gibi bu seçimde de hiç firesiz olarak Büyük Birlik Partisini desteklemektedir. Yapılanlara bakıldığında bu durumun AKP’yi rahatsız ettiği anlaşılmaktadır. Bu yüzden yandaş medya gruplarının eski BBP’li sıfatı bulunan yada eski Alperen Ocakları mensubu sıfatı bulunanlar üzerinden ürettikleri eksik yada yanlış haberlerle kamuoyunu yanıltarak partimizi ve Ocaklarımızı yıpratmak için teyakkuza geçtikleri görülmektedir.“Alperen Ocakları AKP’yi destekliyormuş” ya da BBP’liler AKP’yi destekliyormuş gibi haksız ve yanlış haberleri her defasında yeniymiş gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getirmeklede kamuoyunun hafızası ile alay etmektedirler. Tüm bu yapılanlardan AKP’nin içine düştüğü durumu görüyor ve bu durumdan kurtulmak için BBP’nin ya da Alperen Ocaklarının çürük elmalarına umut bağlamış olmalarına da şimdilik sadece gülüyoruz.

Kimi zaman olmayan İl Başkanına, kimi zamanda Olmayan Ocak Başkanlarına destek açıklamaları yaptırmış olan bu kişi yada kişilerin ve bunlarla birlikte çalışan bazı medya organlarının ilerleyen günlerde de partimizle yada ocaklarımızla resmi bağı ve görevi olmayan kişiler üzerinden benzer açıklamalar yaptıracakları yönünde bilgiler ve duyumlar almaktayız, Artık dayanılmaz boyut kazanan bu haksız yaklaşımları yüzünden kendilerini uyarıyoruz!! Niyetinde arıza olanın, Millet Davasını İkbal beklentisine feda edenin yer bulamayacağı, bulsa da barınamayacağı Büyük Birlik Partisinin ve Alperenlik davasının Türkiye’nin son kurtuluş umudu olduğuna ve bu yüzden yıpratılmadan yaşatılması, büyütülmesi gerektiğine olan inançla ifade etmek isteriz ki bundan böyle benzer davranışlara devam edilmesi halinde;

Marka tescil hakkı BBP’ye ait olan “Alperen Ocakları” ismini, resmi temsilcisi olan Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür ve Dayanışma Vakfı ve Vakfın kendi resmi belgesi ile yetkilendirmiş olduğu kişiler dışında kullanan ve istismar eden, buna aracılık eden, gerçek habermiş gibi gündemine alan,yetkisi olmadığı halde Alperen Ocakları adını yanlış algıya hizmet eden eylem yada söylemlerine alet eden kim varsa hepsine karşı ağır hukuki müeyyideler ihtiva eden maddi manevi tazminat hakkımızı kullanacağımızın,

Yıllar önce Büyük Birlik Partisinden yolları ayrılan, Muhsin YAZICIOĞLU’nu daha yaşarken terk ettiği halde onun en yakın arkadaşıymış gibi bir kandırmaca ile milleti yanıltmaya çalışan Selçuk Özdağ ve Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu gibi bugün, AKP’ye işgüzarlık olsun diye BBP’yi yıpratmak için verdikleri emeğin yüzde birini verseler di “Muhsin YAZICIOĞLU davasını aydınlatabilicekken” davaya sırt çeviren bu kişilerin; vaktiyle AKP aleyhinde yaptıkları ve bu gün AKP’nin kan davalı hale gediği unsurlarla olan yakınlıklarını ihtiva eden konuşmalarını kamuoyu ile paylaşacağımızın,

Yanlı ve yanlış haberleri her defasında yeniymiş gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getirerek kamuoyunu yanıltan malum medya unsurlarının bu haberlere devam etmeleri halinde bundan önce de kurumlarımızla ilgili yapmış oldukları haberlerin yanlış olduğunun ispatı olan bilgi ve belgelerle birlikte binalarının önüne siyah çelenk koyarak yoğun katılımlı basın toplantısı ile kendilerini deşifre edeceğimizin,

Bilinmesi hususunu Basınımız aracılığı ile değerli Kamuoyumuzla paylaşıyoruz.”   

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.