1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AKP Gölcük'te 21 isim değişti

AKP Gölcük'te 21 isim değişti

AK Parti Karamürsel, Körfez, İzmit, Kartepe ve Çayırova'nın ardından Gölcük kongresini de yaptı.

A+A-

 

AKP'de Karamürsel, Körfez, İzmit, Kartepe ve Çayırova'nın ardından Gölcük ilçe teşkilatının 4. olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongreye, genel merkezin aday gösterdiği Sedat Yücel'in listesiyle gidildi. 430 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede, mevcut ilçe başkanı Abdülkadir Doğrul'un yerine aday gösterilen Sedat Yücel'in oluşturduğu liste için uzun süre uzlaşma sağlanmaya çalışıldı. Yücel başkanlığında oluşturulan yeni yönetimin en çarpıcı ismi ise ilçede geniş bir kesim tarafından tanınan Nazım Uzuner oldu.

 

UZLAŞMAZLIK ÇIKTI

Yaklaşık 1 buçuk saat gecikmeyle Gölcük Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde başlayan kongrede, AKP'lilerin heyecansız ve suratlarının asık olması dikkat çekti. Aday olduklarını açıklayan ancak çekilen Abdülkadir  Doğrul, Levent Değirmenci, Temel Erten ve Ertuğrul Eren kongreye katıldı ama yan yana gelmemeye özen gösterdi. Abdülkadir Doğrul'u destekleyen ekibin listede yer alma isteği doğrultusunda ortaya çıkan uzlaşmazlık uzun süre çözüme kavuşturulamadı. Listenin durumu il binasında masaya yatırıldı.

 

CİVELEK ARAYA GİRDİ

İl başkanı Mahmut Civelek'in araya girmesiyle çözüme kavuşturulan yeni yönetim listesinde büyük oranda değişim öngörülürken, 30 kişilik yönetimde 22 yeni isim yer aldı. Tek listeyle gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını Mehmet Uzunoğlu, yardımcılığını Yekda Türker, katiplikleri ise Tuba Şensoy, Hilmiye Gövez ve Ziya Yıldız üstlendi. Kongrenin açılış konuşmasını, ilçenin atanmış fakat üstü çizilen isim olan Abdülkadir Doğrul yaptı.

 

DOĞRUL BAŞARI DİLEDİ

Doğrul, “Bizden bayrağı devralacak olan yeni yönetim; ilçemizin ihtiyaçlarına katkı verecektir. İlçe yönetim kurulu, onur ve sorumluluğu içermektedir. Geçen tüm seçimlerde üzerimize düşüni yaptığımızı düşünüyoruz. Bugün seçilecek olan yeni yönetime başarılı bir çalışma geçmişi bırakıyoruz. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum: Niyetleri millete hizmetten yana olsun” diye konuştu. Civelek, hizmetlerinden dolayı Doğrul'a plaket verdi

 

TAZE GÜÇ VE KAN ALIYORUZ

Sonrasında konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kongreler yenilenme adımlarıdır. Partilerin heyecanlı günleridir. Gölcük'te siyasi ağır başlılık ve bilinç vardır. Güzel bir kongre icra ediyoruz. Kongrelerde taze güç ve kan alıyoruz. Abdulkadir kardeşimizin ekibi, güzel çalışmalar içerisinde yer aldı. Görevi devralacak olan Sedat bey ve ekibi hizmetlerimizi daha güzel hale getirecektir” şeklinde konuştu.

 

CANIMIZI VERİRİZ

Protokol konuşmaları Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile devam etti. Ellibeş, “Tüm olumsuzluklara rağmen sizlerin verdiği samimi destek, bundan sonra artarak devam edecektir. Biz nefsi arzuları bir kenara bırakmış, uğruna canımızı verecek insanlarız. Bu topluluk nefsi arzularını yenmiştir. Gölcük, örnekliğini bu zamana kadar göstermiş, bundan sonra da gösterecektir. Bu davaya hizmet eden ilçe başkanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Yeni yönetimle birlikte çalışıp destek alacağız” ifadelerini kullandı.

 

DAHA DEĞERLİ DEĞİL

Doğrul'da 15 gün önce il başkanı olarak atandığını ifade eden Civelek ise, “Kendisinin başkanlığındaki ilçe yönetimi, uyumlu çalışmakta üzerine düşeni yapmıştır. Kendisine ve öncesinde Mevlüt Demir ağabeyime yaptıkları tüm hizmetler için teşekkür ediyorum. Bu listede olmayan çok değerli arkadaşlarımız var. Kimse bu listede ben niye yokum diye düşünmesin. Listede yer alanlar, listede olmayanlardan daha değerli değildir” diye konuştu.

 

SİZİNKİLER YAPAR MI?

Civelek, “Genel merkezimizin tek liste isteği vardı. Biz de bu talimatı uyguladık. Yüzde ellisini hallettik. Kalan ilçeleri bize yakışır bir şekilde bitireceğiz. Ankara'da Ekrem Dumanlı, ‘Bundan sonra başka arkadaşla devam edeceğiz' dedi. Abdulkadir kardeşimiz de kendine yakışan bir tavırla üzerine düşeni yaptı. Dilerim ki bundan sonraki arkadaşlarımızda aynı uyumu gösterir” ifadelerini kullandı. Diğer partilerin kendilerine eleştirdiğini dile getiren Civelek, “Diyorum ki siz de uzlaştırın. Sizin mevcut ilçe başkanınız aynı fedakarlığı gösterebilecek mi? Buradaki uzlaşmanın kolay olduğunu saymayın. Uzlaşmanın tek adresi başbakanımızdır” diyerek sözlerini sonlandırdı.  

 

SEDAT YÜCEL'İN YÖNETİM KURULU

Temel Erten, Cavit Şimşek, Ümit Yıldız, Mustafa Çelik, Serkan Ateş, Samet Taşdelen, Kamil Sert, Berna Abiş, Nurten Özgören, Ayşe İlknurder, Zeynep Dalman, Şaziye Yılgın, Serap Bıçak, Sabahattin Çelebi, Recep Başkut, Mustafa Çavdar, Mustafa Bahar, İbrahim Ulufer, Birol Ekşi, Ertuğrul Eren, Osman Özdemir, Nazım Uzuner, Nail Karakoyun, Hüseyin Şişman, Dursun Batı, Fuat Elmas, Semih Barış, Müfit Büyükbaş ve Sinan İşeri.

 

İL DELEGELERİ:

Sedat Yücel, Mehmet Ellibeş, Hilmiye Gövez, Ziya Yıldız, Temel Erten, Orhan Barış, Samet Taşdelen, İsmail Acar, Mehmet Olhan, Emel Kasapoğlu, Memnune Ardıç, Hasan İstif, Ömer Uzuner, Süleyman Birik, Nazım Usta, Levent Değirmenci, Metin Torunoğlu, Nuri San, Fikri Yakupoğlu, İsmail Gençdemir, Nihat Abiş, Melek Sivaslıoğlu, Mustafa Çelik, Cavit Şişmek, Mustafa Bahar, Muşerref Arıcı, İbrahim Turan, Mevlüt Demir, Abdülkadir Doğrul, Sebahattin Ersoy, Sebahattin Şimşek, Ali Bağçiçek, Hüseyin Yaman, Ali Aslan, Sabit Gür, Nurettin Demir, Mevlüt Gül, Serkan Ateş, Mehmet Başay, İbrahim Özkul, Ruhi Kaya, Hasan Turan, Ümit Yıldız, Ümran Aytaç, Ömer Küçükateş, Adem Hür, Nizam Şen, Ali Remzi Kılıç, Birol Ekşi, İbrahim Taşkan ve Nazır Denizli. 

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.