1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AKBB’de personel şirketi kuruluyor

AKBB’de personel şirketi kuruluyor

Akdeniz Belediyeler Birliği'nde (AKBB) personel çalıştırılmasının 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye uygun hale getirilmesi amacıyla, birlik içinde...

A+A-

Akdeniz Belediyeler Birliği'nde (AKBB) personel çalıştırılmasının 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye uygun hale getirilmesi amacıyla, birlik içinde şirket kurulması kararlaştırıldı.

Akdeniz Belediyeler Birliği'nde 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye uygun olarak personel çalıştırılabilmesi için düzenlenen olağanüstü toplantıda, birlik bünyesinde şirket kurulması oy birliğiyle kararlaştırıldı. Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde düzenlenen tek maddeli toplantıya, AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlık etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda, gündem maddesi toplantıya katılan AKBB üyesi belediye başkanları, başkan yardımcıları ve meclis üyelerine okundu.

Personel şirketi kuruluyor

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta Olan İşçilerin Sürekli işçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesi İlişkin 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24 Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esasların 28'inci Madde'ye uygun hale gelinmesi amacıyla, Akdeniz Belediyeler Birliği Personel Limited Şirketi kurulması oy birliğiyle kabul edildi.

"Çalışanlar için toplandık"

Oylamaya geçilmeden önce Tütüncü, AKBB bünyesinde taşeron olarak çalışan 2 personelin kadroya alınması için toplandıklarını söyledi. Personele büyük önem ve özen göstermek gerektiğini her fırsatta dile getirdiğini belirten Tütüncü, "Çalışanlarımızın menfaatini her zaman kendi menfaatimizin önüne koymuşuzdur. 2 tane taşeron şirketinde çalışan arkadaşımızın AKBB bünyesinde çalışması için, mevzuatın ön gördüğü şekilde gerekli adımları atmak için bir araya geldik" dedi.

Fuar çalışmalarına başlandı

Toplantı sonunda bu yıl AKBB tarafından 8'incisi düzenlenecek olan Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı'nın hazırlanılması için her siyasi partiden temsilcilerin de olduğu danışma kurulunu oluşturduklarını belirten Tütüncü, fuar çalışmalarına hız vermeye başlayacaklarını söyledi. Antalya'da düzenlenen 40 fuar arasında Yörex'ten sonra en fazla ziyaretçi çeken fuarı organize ettiklerini belirten Hakan Tütüncü, "Geçen yıl 15 bin profesyonel ziyaretçi çeken bir fuar düzenledik. Bu başarıyı düzenli ve disiplinli çalışmaya borçluyuz. Bu yılki fuara katılımı arttırmak için sadece bölgemizde değil, Türkiye genelinde ziyaretler gerçekleştirerek davetlere başlayacağız" diye konuştu.

AKBB’de personel şirketi kuruluyor

AKBB’de personel şirketi kuruluyor

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.