1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti’ye büyük katılım!

AK Parti’ye büyük katılım!

AK Parti’nin Cuma akşamı yapılan il gövde gösterisine dönüştü.

A+A-

Bakan Nihat Ergün’ün de katıldığı törende Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Batuk ile MHP Gebze eski ilçe başkanı Abdurrahman Dede ve HAS Parti eski ilçe başkanları Vehap Ayar, Recep Kaya, eski belediye başkanı Yaşar Alkan da resmen AK Partiye katıldı.

AK Parti İl Başkanlığı'nın 56. danışma meclisi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla yapıldı. Danışma meclisi toplantısında eski HAS Partililer'e rozetleri takıldı. 

 

Toplantıya; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, il kadın kolları başkanı Oya Tunçel, il gençlik kolları başkanı Yusuf Akın, il yöneticileri, belediye başkanları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, mahalle ve köy temsilcileri katıldı.

  

BATUK İLE AYNI YURTTA KALMIŞ!

Bakan Ergün ve başkan Karaosmanoğlu eski HAS Parti'nin en tepesindeki iki ismi yani eski il başkanı Erol Pekcan ve eski milletvekili Mehmet Batuk'u protokol sırasında aralarına oturtarak yabancılık hissetmemelerini sağladı. Özellikle bakan Ergün, üniversite yıllarında aynı yurtta kaldığı ve eski Fazilet Partisi döneminde siyaset yaptığı Mehmet Batuk ile yıllar sonra tekrar birlikte siyaset yapmanın mutluluğunu yaşadı. Yanyana oturan Ergün ve Batuk'un keyifli halleri herkesin dikkatini çekti. 

 

ÇOK ŞEYLER YAPTIK!

Danışma meclisinin açılış konuşmasını il başkanı Mahmut Civelek yaptı. Bir fıkra anlatarak söze başlayan Civelek, HAS Partililer'e ithafen “Aramıza hoş geldiniz” dedi. 10 yıldır iktidarda olduklarını hatırlatan Civelek, “10 yılda çok şey yaptık. Daha geçtiğimiz günlerde kendi üretimimiz olan Altay tankının tanıtımına katıldık. Buradan Erbakan Hocamızı da anmadan geçmeyelim. Leopar tanklarının üretilmesi de onun döneminde olmuştu” diye konuştu. Sözlerine CHP İl başkanı Yalçın Kuşkan'ın ‘Köstebek açıklamasına atıfta bulunarak devam edne civelek, “Kasetlerle lider değişten partinin il başkanı CD'lerle USB'lerle kendisine bilgi gittiğini söylüyor. Çok uğraşmasın ben şifremizi vereyim. Bizim başarımızdaki şifre, milletimizle gönül bağı kurmaktır” dedi. 

Daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yapılan hizmetler, elde edilen başarı hepimizin ortak başarısıdır. Birlikte rahmet, kavgada azap vardır” dedi. Milletin duasını aldıklarını ve bu yüzden bereketli işler yaptıklarını kaydeden Karaosmanoğlu, “Bu ruhu kaybetmemeliyiz. Kardeşliğimizi pekiştirerek dualar alacağız. Benim gelecekten asla endişem yok. Aramıza katılan arkadaşlarla da zaten aynı yolun yolcusu aynı hanın hancısıydık. Birbirimizden bir farkımız yoktu” dedi. 

 

TÜRKİYE BİR DÖNÜŞÜME TABİ OLDU

Toplantının basın açık kısmındaki son konuşmacısı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün oldu, program boyunca keyifli halleri dikkat çekti. Ergün, Türkiye'nin 1990'lı yıllarda çok şey kaybettiğini ancak AK Parti'nin kurulmasıyla sürecin değiştiğini söyledi. Ergün, “2001 yılında AK Parti'nin doğmuş olması bir şanstı. Tıpkı kentsel dönüşüm gibi Türkiye bir dönüşüme tabi oldu. Milletten aldığımız destekle Türkiye'yi değiştiriyoruz. 12 Eylül referandumuyla süngüsü düşenler, başı yere değenler oldu. Eskileri tekrar anmanın lüzumu yok, önümüze bakıyoruz. Bundan sonra Türkiye'de kimse yanlış yapmayı aklından bile geçiremeyecek. İyi düşüncesi olan fikrini söylesin. Demokraside her problem çözülebilir, çaresizlik diye bir şey yoktur. Konuşmak yerine kavga edersek olmaz. Kimse terörle ve insanın farklılıklarını yok sayarak bir yere varamayacağını gördü. Terörün şu an tek amacı Türkiye'yi taciz etmek, ilerlemesini engellemek.” Dedi. 

 

ASLA KISKANÇLIK YAPMAYIN

Siyasete katılımların olmasının çok doğal olduğunu aktaran Ergün, “Yenilenme hareketleri devam ederken partiler güçlenir. Aksi halde ‘küçük olsun benim olsun' denirse kimse büyüyemez. Küçük olur ama kimsenin olur. Büyük olursa hepimizin olur.  Arkadaşlar gücümüze güç katacak. Kimse kıskanç davranmasın. Eli yüzü düzgün, bize bir şeyler katabilecek herkesi partimize davet edelim. Toplum buraya yansımalı. Mesela Mehmet Batuk ile üniversite yıllarından tanışıyoruz. Aynı yurtta kaldık. Birlikte siyaset yapacak olmaktan mutluyum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

ROZETLERİ TAKILDI

Ak Parti’ye katılarak rozet takılan isimler arasında HAS Partililer kadar diğer partilerden de katılım olması dikkat çekti. HAS Parti ilçe başkanları arasında yalnızca Başiskele Bilçe Başkanı Bilal Çakır partiye katılmadı. Ayrıca Derince eski belediye başkanı Halit Altuntaş da geçiş yapmayan isimler arasındaydı. Ayrıca MHP Gebze eski ilçe Başkanı ve belediye başkan adayı Abdurrahman Dede, DP Darıca eski İlçe Başkanı Salih İstanbul da  AK Parti'ye katıldı.  Katılan isimler Erol Pekcan (eski il başkanı) Şaban Tek, Ertuğrul Yavuz, Hayrettin Ünlü, Musa Demir, Nail Ay, Necati Özdemir, Ömür Kemer, Ahmet Sönmez, Aslıhan Kolat (eski il kadın kolları başkanı) Hakan Gürhan (eski il gençlik kolları başkanı), Arif Aküzüm, Atilla Ertuğrul, Avni Arıcan, Ergün Kös, Erkan Alkan, Gökhan Aktürkoğlu, Harun Kaya, Hasan Yel, Kenan Akgün, Mehmet Ali Doğan, Memduh Kaya, Mithat Akgün, Murat Kaymaz, Ömer Günister, Recep Kaya, Remzi Eşsiz, Sedat Yüksel, Seyfettin Öztürk, Şaban Tarım, Şehymus Sayan, Tülay Çırak, Yusuf Kahraman, Naim Sağdıç ve Yaşar Alkan.

 

İLÇE BAŞKANLARI; Bülent Kanca, İsmail Karagülle, Hasan Malo, Fevzi Perk, Vehap Ayar, Hasan Üstüner, Hayrettin Arıcan, Cengizhan Özdemir, Ali Osman Aydın, Mehmet Batmanlar ve Mehmet Irak.

 

MECLİS ÜYELERİ; Şefik Karaaslan, Ragıp Yörük, Ömer Öztürk, Bahattin Buksu, Numan Tonka, Ali Tulgar, Abdullatif Özkan ile Yasin Kayı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.