1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti’de eğitimler başladı

AK Parti’de eğitimler başladı

AK Parti’de eğitimler başladı

A+A-

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı 1 Kasım Seçimleri öncesinde sandık müşahitleri eğitimlerine Darıca ve Gebze’den başladı. Darıca’da kadın ve gençlik kollarına, Gebze’de ise ana kademe sandık müşahitleri eğitimlerine katılarak konuşma yapan Ceyhan, 7 Haziran seçimlerinde milletin verdiği mesajı iyi aldıklarını ve seçimlerin ardından bu mesaja uygun gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Ceyhan, 4 Ekim’de açıklanan seçim beyannamesini milletin ve memleketin talepleri doğrultusunda olduğunu, tam manasıyla işçinin, emekçinin, emeklinin, askerin, polisin, öğretmenin, çiftiçi’nin beklentilerini karşıladığını vurguladı. Sandık müşahitliği eğitimlerinin önemine vurgu yapan Ceyhan, bundan önceki seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım’da da sandıklara sahip çıkacaklarını seçim çalışmalarının sahada yapıldığını ancak seçimin sandıkta kazanıldığını belirtti. Ceyhan, "1 Kasım’a top yekün sahada çalışmalarını sürdüreceklerini ancak seçim günü sandıklara sahip çıkmamaları durumunda milletin AK attığı oyları sandıktan AK çıkarmadıktan sonra çalışmalarının bir anlamının kalmayacağını söyleyerek milletin emanetini emanetimiz bilip sandıklara dava şuuru olarak bakarak, milletin emanetini koruyacağız" dedi.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Uhud savaşından yaşananlardan örnek vererek konuşmasına devam eden Ceyhan," Allah Müslümanlara emsal olsun diye Uhud’u yaşattı, bizlerde yaşadıklarımızdan ders çıkararak, sandıklarımıza sahip çıkmalıyız, o gün okçular o tepeyi bırakmasalardı zafer yaşanacaktı ancak, tepeyi terk ettikleri için Müslümanlara emsal olan bir vaka gerçekleşti, bizlerde 1 Kasım’da aynı vakayı yaşamamak için sandıklarımızı terk etmeyecek, sandıklara AK giren 1 oyu dahi zayi etmeyeceğiz."

İLK GÜNKÜ AŞKLA

Ceyhan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı ve müjdelerle dolu olan seçim beyannamesiyle ilk günkü aşkla 1 Kasım seçimleri için yeni yol haritası, belirlediklerini beyannameyi milletle paylaşmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, AK Parti ailesi olarak 1 Kasım seçimlerine doğru ilk günkü aşkla, ilk günkü kararlılıkla, ilk günkü heyecanla gittiklerinin en önemli göstergesinin, bu beyanname olduğunu belirtti.

2002’DEN BU YANA SESSİZ DEVRİM

AK Parti’nin bir reform hareketi olduğunu ifade eden Ceyhan sözlerine şöyle devam etti; "AK Parti bu özelliğiyle 2002'den bu yana sessiz bir devrim gerçekleştirmiş ve toplumun her kesimin kuşatan kapsamlı bir reform hareketini öncülük etmiştir. Bu reform hareketini erdem ülkeleriyle bütünleştirmiş, geleneğimizden gelen erdem ve ahlaki ilkelerle bugünkü çağdaş toplumun gerektirdiği reform özelliklerini bünyesinde barındırmıştır. AK Parti halkın içinden, toplumun bağrından çıkmış bir harekettir. Yeni Türkiye, büyük Türkiye, güçlü Türkiye vizyonunu hayata geçirmek için 1 Kasım milattır. Hep beraber 1 Kasım seçimlerinde ülkemize yepyeni ufuklar çizeceğiz. Milletimizin gösterdiği istikameti doğru yolumuza devam edeceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.