1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti seçime sıkı sıkıya sarıldı

AK Parti seçime sıkı sıkıya sarıldı

AK Parti İl başkanlığı tam ilçelerin teşkilat, muhtarlık, STK, kanaat önderleri ile ilgili bilgilerin olduğu dosyaları 25 günde hazırlayarak tüm milletvekili adaylarına dağıttı.

A+A-

İl Başkanlığı 11 Kasım’da ise Danışma meclisinde seçim beyannamesini değerlendirecek.AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekili adayları ile il başkanlığında değerlendirme toplantısı yaptı. Seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından yapılan toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, milletvekili adayları Sami Çakır, Cemil Yaman, Halit Çokan, Erkan Aksoy, Şener İnce katıldı. Milletvekili adayı Müge Olşen rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamazken, SKM Başkanı Mehmet Uzunoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’da hazır bulundu.

BİZ SÜKUNET İSTEDİK

Toplantının ardından tüm adaylar birlikte görüntü verdikten sonra il başkanı Şemsettin Ceyhan, yapılan değerlendirme hakkında bilgi verdi. Şehitlere başsağlığı dileyen Ceyhan, Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında yapılan seçim güvenliği toplantısına değinen Ceyhan, “Toplantı içerik olarak güzel geçti. Biz toplantıda seçimin sükunet içinde geçmesini temenni ettim. Hiç bayrak asmayalım, yollarda stant açmayalım, pankart asmayalım dedik. İl binalarına dahi bayrak asmayalım dedim. Maalesef diğer partiler seçim kanununda verilen hakları kullanmak istedi ve seçim büroları ve parti binalarında bayraklar asılmasını istedi” dedi.

İSTİŞARE KURULU HAZIR

Bayrakları kentte en iyi asan bir teşkilatta sahip olduğunu ifade eden Ceyhan, “Ben bu teklifi yaparken çevre bilinci ve ortaya çıkacak masrafların olmaması için bunu istedik. Tüm il başkanlarına teşekkür ediyoruz. bir araya gelip müzakere etme şansı bulduk. Ardından Cumartesi günü istişare kurulu toplantısı yaptık. Toplantımıza istişare kurulu üyelerimiz ilk günkü aşkla geldiler. İstişare kurulu üyeleri seçim çalışmalarına sonsuz destek vereceklerini belirtti. Onlara şükran ve minnettarız. Çok faydalı bir toplantı oldu” dedi.

BEYANNAME HALKIN TALEPLERİNDEN OLUŞUYOR

Ankara’da beyanname sunumuna gittiklerini söyleyen Ceyhan, “7 Haziran seçimlerinin ardından milletimizin Kocaeli ve Türkiye genelinde beklentilerini ve taleplerini aldık. Bunların hepsini genel merkez çalıştı. Ülkenin gerçeği topyekun değerlendirildi. Çıkan seçim beyannamesi ülkenin taleplerini karşılıyor. Emeklinin, asgari ücretlinin, gencin ve kadınların beklentilerine yüzde 100 karşılamasa da bu orana yakın bir karşılama var. Diğer partilerin beyannamelerini gördük. CHP 7 Haziran seçimlerinde verilen beyannamesini açıkladı. Onların beyannamesi için söylenecek söz yoktur.

BOL KESEDEN ATMADIK

HDP’nin açıkladığı beyanname bu ülkenin hassasiyetini derinden zedeliyor. HDP’ye oy veren muhafazakarları derinden yaralıyor. Askerlik, Sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili açıklamaları çok tehlikelidir. Duyarlı seçmenlerimizin bunu göreceğine inanıyoruz. MHP’nin beyannamesi ize yine var mı attıran bir beyannamesin ötesine gitmemiştir. AK Parti ülkenin işçilerin verdiği mesajı aldı ve asgari ücreti net 1300 liraya yükseltti. İşçilerimiz her şeyin en güzeline layıktır. Kadınların çalışma yaşamına yönelik çok iyi düzenlemeler var. Bu beyannamede böl kesenden atmak değil, toplumun her kesimini girişimci olmaya yönlendiriyor ve devlet destek veriyor.

TAŞERONLAR KADROYA ALINACAK

Çiftçilerin aldığı gübrede alınan KDV kaldırılacak. Bunu 7 Haziran seçimlerinde bize çitçiler söylendi ve genel merkezimiz bunu dikkate aldı. Taşeronlar belli bir periyotla asıl işçi olmaları için gerekli değişimler önümüzdeki günlerde başlayacak. Emeklilere 2016 yılında 1200 liraya denk gelecek şekilde ayda 100 lira seyyanen zam gelecek. Bu beyannamenin bu kentteki beklentileri karşıladığına inanıyorum. 1 Kasım’a kadar verdiğimiz vaatlerin nasıl yapılacağına onlara anlatacağız” dedi.

VEKİLLERE DOSYA VERİLDİ

11 Ekim Pazar günü Antikkapı’da saat 09.30’da başlayacak olan Danışma Meclisi toplantısını icra edeceklerini söyleyen Ceyhan, “Bakanımız bu danışmada beyanname değerlendirmesi yapacak. Kocaeli’de miting yapılma kararı alındı. 16 Ekim Cuma günü miting yapılacak. Saat ve yeri henüz belirlenmedi. Bugün yaptığımız toplantıda beyanname, miting ve 11 Kasım’daki danışma toplantısını değerlendirdik. Yol haritamızı belirleyeceğiz. Milletvekili adaylarımıza her ilçenin her mahallesinin bilgilerini içeren bilgilerini milletvekillerimize teslim ettik.

DERSİMİZE ÇALIŞTIK

Mahalledeki STK ve ilgilerinin bilgilerinin olduğu, mahallede partinin kuruluşundan bu yana görev alan arkadaşlarımızın bilgileri, kanaat önderlerinin bilgilerinin olduğu dosyayı verdik. Bu çalışmaların her birini SKM hazırladı. Bir vekilimiz Kartepe’nin İstasyon mahallesine gidecekte dosyadaki ilgili bilgilere bakacak ve çok rahat bir şekilde irtibatını sağlayacaktır. Bu bilgileri revize etmek tam 25 günümüzü aldı. 2011 seçimlerinde mahalle bazlı aldığımız oyları ile 7 Haziran’da aldığımız oyları karşılaştırarak titiz bir çalışma yaptık. Oylarımızın yükseldiği ve düştüğü yerleri gördük. Dersimize çok iyi çalıştık.

EĞİTİMLER BAŞLADI

Bu akşamdan itibaren genç, kadın ve ana kademe eğitim çalışmalarını ayrı ayrı yapacağız. Darıca ile başlıyoruz. Her sandık için görev yapacak olan 4 kişilik ekibi ayrı ayrı eğiteceğiz. İlk kez bu kadar detaylı bir eğitim çalışması yapıyoruz” dedi. Musul’da rehin alınan işçilerin hükümetin girişimleri ile ülkelerine döndüğünü belirten Ceyhan, “İlimizden işçilerin arasında olan Tahsin Cömert’i arayarak geçmiş olsun dileklerimi sundum” dedi.

SARIBAY’I ARADIM

CHP eski ile başkanı Cihat Altınyuva’nın görevden alınmasına değinen Ceyhan, “Bireysel anlamda iç bir sıkıntı yaşamadık. Seçime 25 gün kala CHP’nin böyle bir karışıklık içinde olması üzücüdür. Cengiz Sarıbay’ı arayarak hayırlı olsun dedim. Farklı fikirlerimiz olabilir, rakip olabiliriz. Ama bu kentte yaşayan birer arkadaşız ve düşman değiliz. Bundan sonra birlikte çalışacağız. CHP’nin seçimlere kısa bir zaman kala böyle bir sürece girmeleri seçimlerde istedikleri sonucu alamayacaklarını gösteriyor” dedi.

SANDIK GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ

Özellikle doğu illerinde seçim güvenliği ile sandık birleştirilmesi ile ilgili YSK’nın talebi iptal etmesine değinen Ceyhan, “Bir çok ilde bazı sandıklarda hiçbir partiye oy çıkmıyor ve sadece bir partiye oy veriliyorsa burada bir şüphe vardır. Ama konu doğu olunca ne CHP ne de MHP elini kıpırdatmıyor. Bu seçimlerin en önemli gündemi seçim güvenliğidir. Sandık bütünleştirme taleplerinin ne kadar haklı olduğu 7 Haziran seçimlerinin sonucundan belli oluyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.