1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Afişler de fayda etmedi!

Afişler de fayda etmedi!

7 - 13 Mayıs tarihleri arasında kutlanacağı açıklanan Karayolları Trafik Haftası nedeniyle Çorlu İlçe Müdürlüğü tarafından üst geçide asılan afiş ile yayaların hayatları tehlikeye atarcasına altından geçmesi dikkat çekiyor.

A+A-

 7 - 13 Mayıs tarihleri arasında kutlanacağı açıklanan Karayolları Trafik Haftası nedeniyle Çorlu İlçe Müdürlüğü tarafından üst geçide asılan afiş ile yayaların hayatları tehlikeye atarcasına altından geçmesi dikkat çekiyor.  Çorlu ilçe Emniyet Müdürlüğü’nce 7 - 13 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Karayolları Trafik Haftası nedeniyle şehrin belirli noktalarına, üst geçitlere ve billboardlara afişler asıldı. Asılan afişler ile vatandaşların, yayaların ve sürücülerin trafikte dikkatli ve tedbirli olması isteniyor. Çorlu ilçe Emniyet Müdürlüğü, astığı afişlerle daha duyarlı ve dikkatli olmaya çağırırken yayalar ve vatandaşlar bunun tam tersini uygulaması dikkat çekiyor.

 

 

 

TRAJİKOMİK MANZARA

 

 

 

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Omurtak Caddesi Halk Eğitim merkezi önünde bulunan üst geçide “Sayın Yayalar Yaya Geçidini Seçin, Karşıya Güvenle Geçin” yazılı afiş asılması herkesin dikkatini çekti. Ancak afişte yazılanlara rağmen vatandaşların üst geçidi kullanmayarak altından karşıdan karşıya geçmesi daha fazla dikkat çekiyor. Alınan tüm tedbir ve uyarılara rağmen üst geçidin altından geçmeye devam eden vatandaşlar ise yaşadıkları tehlikenin farkında olmadan üst geçidi kullanmamakta ısrar ediyorlar.

 

 

 

ÜST GEÇİT UMURLARINDA DEĞİL

 

 

 

Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından karayolları trafik haftası nedeniyle hem yayalar hem de sürücüler afişler ve billboardlar ile uyarılmaya çalışılırken vatandaşların alınan tedbirleri hiçe saymaları ise objektiflere yansıdı. Halk eğitim merkezi önünde bulunan üst geçidi kullanmayarak altından geçmeyi tercih eden vatandaşlar, merdivenleri çıkmanın zor olduğu için altından geçtiklerini ifade ettiler.

 

 

 

ÖĞRENCİLER DE ÜST GEÇİDİ KULLANMIYOR

 

 

 

Emniyet yetkilileri ise yayaların, üst geçitlerin bulunduğu yerlerde üst geçitleri, yaya geçitlerinin bulunduğu yerlerde ise yaya geçitlerini kullanmaları gerektiğini vurguladılar. Özellikle üst geçidin atlından okullarda öğrenim gören öğrencilerin geçiş yapması ise daha fazla dikkat çekiyor. Okul kıyafetli öğrencilerin üst geçidi kullanmayarak altından geçmesi hem yetkililerin dikkatini çekiyor hem de objektiflere yansıyor. Halk Eğitim Merkezi’nin hemen önünde bulunan otobüs durağındaki vatandaşlar ise yayaların üst geçidin altından geçmesine bir anlam veremediklerini belirterek; “Üst geçit yapılmış ama kullanan sayısı çok az. Çoğu kişi altından geçiyor. Üst geçidin üzerine bir de afiş asılmış ama okuyan var mı? Afişin üzerinde ne yazdığını sorun, kimse bilmez. Hatta afiş olduğunu bile fark eden çok az kişi vardır. Her geçen gün dikkatsiz olmaya başladık. Ne güzel oraya uyarıcı tarzda bir afiş asılmış ama okuyan yok” diye konuştular.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.