1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Acillerde para talep edilemez!

Acillerde para talep edilemez!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Türkiye'de herhangi bir hastaneye acil bir durum için başvurduğunuzda sizden para talep edilmez'' dedi.

A+A-

Hükümet olarak ülkenin dört bir tarafına hizmet götürdüklerini belirten Akdağ, ''Başbakanımızın bir çok defa tekrarladığı gibi, 'Biz bu millete hizmetkar olmak için geldik'. 10 senedir bu hizmetkarlığı dur durak bilmeden devam ettiriyoruz. Bundan sonra da milletimiz AK Parti'nin arkasında durduğu sürece, biz iktidarda olduğumuz sürece bu hizmeti vermeye devam edeceğiz'' dedi. Akdağ, vatandaşların acil ihtiyaçları için 365 gün her türlü hizmeti verdiklerini kaydetti. Türkiye'nin acil hasta taşımacılığında dünyanın en iyi hizmet veren ülkelerinden biri durumuna geldiğine işaret eden Bakan Akdağ, ''Hatırlayalım, hükümetlerimizden önce Sağlıkta Dönüşüm Programı'ndan önce maalesef vatandaşımız ilçeden ile gelirken ambulans parası ödemek zorunda kaldırdı, eğer taşındığı araca ambulans denebilirse...'' diye konuştu.

 

Acil servislerde tedavi hizmeti

 

Hastanelerdeki acil servis tedavi hizmetlerini de anlatan Bakan Akdağ, ''Bir hasta, hastane acil servisine geldi. Bu bir devlet hastanesi, üniversite hastanesi veya özel hastane olabilir, hiç fark etmez. Türkiye'de herhangi bir hastaneye acil bir durum için başvurduğunuzda sizden para talep edilmez. Burada vatandaşlarımıza düşen görev, acil olmayan durumlarda da acil servisleri meşgul etmemeliyiz. Ayrıca bugün Türkiye'de bütün vatandaşlarımıza, her türlü koruyucu sağlık hizmeti de ücretsiz olarak sunuluyor. Obeziteyle ilgili hamile ve çocuklarla ilgili tüm koruyucu sağlık hizmetleri, vatandaşımıza ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Toplumun farklı kesimleri, sağlık hizmetlerinden eşit olarak faydalanıyor.'' Dedi. 

 

Bakan Recep Akdağ, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında iyileştirmeler yapmaya başladıklarında özellikle muhalefetin, bunların ''geçici olduğunu'' söylediğini anımsattı. Programın uygulama süresinde 10 yıl olduğunu anımsatan Bakan Akdağ, ''(Balayı dönemi) diyorlardı. Siz hiç 10 sene balayı dönemi gördünüz mü? Balayı dönemi 10 gün olur. Haydi 10 hafta olsun. Sağlık hizmetleri bu ülkede her geçen gün daha iyiye gidecek'' dedi.

 

Bakan Akdağ, ''2015 yılı sonuna kadar Türkiye'deki bütün sağlık binalarını yenilemiş olacağız. Şu ana kadar Sağlık Bakanlığı'na ait yatakların yaklaşık yüzde 40'ını nitelikli yataklar haline getirdik. Bu çalışma belki 2016 yılını da içine alabilir. Geldiğimizde bu oran 7-8 civarındaydı. 2016 yılının sonuna kadar bütün yataklarımızı dönüştürmüş olacağız.'' Dedi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.