1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. 6 bin kişiye sağlık eğitimi verildi

6 bin kişiye sağlık eğitimi verildi

Kocaeli genelindeki kurum, kuruluş ve derneklere halka yönelik sağlık eğitimleri veriliyor

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentte faaliyet gösteren dernek, kurum ve kuruluşlara 2011 yılında verdiği sağlık eğitimlerinde 6 bin kişiye ulaştı. Eğitimler Aile Planlaması, Diyabet, Sigaranın Toplumda Oluşturduğu Hasar, Kadın Sağlığı, Yetişkinlerde Bulaşıcı Hastalıklar, Osteoporoz gibi güncel ve toplumun ihtiyacına göre belirlenen konulardan seçildi.

 

 

6 BİN KİŞİYE ULAŞILDI

 

Büyükşehir Belediyesi bir yandan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik sağlık hizmetleri sağlarken bir yandan da güncel konularda halk sağlığını koruyucu bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Bu kapsamda Kocaeli genelinde, kurum ve kuruluşlara yönelik sağlık eğitimleri sunuluyor. Halkın ihtiyacına göre belirlenen eğitimlerde 2011 yılı içinde 6 bin kişiye ulaşıldı.

 

 

GÜNCEL KONULARDAEğitimler Menopoz, Aile Planlaması, Diyabet, Sigaranın Toplumda Oluşturduğu Hasar, Kadın Sağlığı, Yetişkinlerde Bulaşıcı Hastalıklar, Osteoporoz, Hipertansiyon, Kanserler gibi konularda gerçekleştirildi. Oldukça ilgi gören eğitimlerde güncel ve önemli konularda vatandaşlara bilgilendirmeler yapılıyor. Sinevizyon eşliğinde gerçekleşen eğitimlerde vatandaşlar merak edilen konularda uzmanlara sorular sorabiliyor.

 

 

TEKTİKLERDE YAPILIYOR

 

 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan sağlık eğitimlerinde kan şekeri, kolesterol, kemik yoğunluğu ölçümü gibi basit tetkik ve tahliller de yapılıyor. Bu tahlil ve ölçümlerde hem vatandaşlara yönlendirici sağlık bilgileri veriliyor hem de bu tetkiklerle beraber düzenlenen anketlerden çıkan sonuçlar ile veri tabanı oluşturuluyor.

 

 

SHÇEK İÇİN

 

 

Sağlık eğitimleri ayrıca Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Çocuk Esirgeme Kurumlarında kalan çocuklara ve çocukların ailelerine sunuluyor Çocuklara ilk yardım, adolesan sağlığı, sigaranın zararları, kişisel hijyen konularında, ebeveynlere aile planlaması ve kişisel hijyen konularında eğitimler veriliyor.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.