1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. "534 CHP'li belediye başkanı baskı altında"

"534 CHP'li belediye başkanı baskı altında"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın, Türkiye genelinde 534 CHP'li belediye başkanının Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı dönemi geçirdiğini söyledi.

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Türkiye genelinde 534 CHP'li belediye başkanının Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı çalışma dönemi geçirdiğini belirterek, "Türkiye'deki bütün belediyelerimiz soruşturma kıskacı altında. Buradan çok açık söylüyorum. Telefonlarımızı dinlemeye devam edin. Bizlere müfettiş göndermeye devam edin. CHP kadroları bu baskıların altından kalkacaktır. Bu baskıları yedikçe daha fazla bilenerek çalışma azmi içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı. Biga ilçesinde düzenlenecek bir panele katılmak üzere Çanakkale'ye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, İl Başkanlığında yaptığı basın toplantısında, "Türkiye'nin yolsuzluk ve yoksulluğun gerçeğini ortadan kaldırmak, yerine eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve dayanışma temelinde yeni bir zemin oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. 

 

 

"YEREL YÖNETİMLERDE EN ÜSTLERE ÇIKACAĞIZ"

 

 

Günaydın, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili CHP'nin yapacağı çalışmalar hakkında ise şu açıklamayı yaptı: "CHP'nin Türkiye genelinde 534 belediyesi var. Bu 534 belediyeden 4'ü büyükşehir belediyesi, 11'i il belediyesi, 176'sı ilçe belediyesi ve geriye kalan 344 adedi de belde belediyelerinden oluşuyor. Amacımız bu 534 belediyeyi çok daha yukarıya doğru taşımak. Amacımız ayrıca şimdi elimizde bulunan belediyeleri korumak değil, aynı zamanda CHP'nin kazanamadığı yerel yönetimlerde de etkili çalışmalargerçekleştirerek 2014 yılında belediye sayısını artırmak. Yerel seçimlerde belediye bilimsel yöntemlere göre çalışacak. Kamuoyu yoklamalarını gerçekleştireceğiz. Burada uluslararası ölçütlere göre, belediye hizmetlerinin hangi başlıklar altında toplanabileceğini öngörerek halkımıza sorular soracağız. Örneğin, 'Sağlık hizmetlerinden, çöp toplama hizmetlerinden memnun musunuz?' gibi sorular yönelteceğiz.

 

 

"6 ADYA BİR YOKLAMA YAPACAĞIZ"

 

 

Her 6 ayda bu kamuoyu yoklamaları tekrarlanacak. O anket sonuçları da daha sonra yerel yöneticilerimizinönüne konulacak. 'Halk sizi şu alanlara başarılı, şu alanlarda başarısız görüyor' diyeceğiz. 'Bu eksik görülen alanları hangi projelerle doldurmayı planlıyorsunuz?' diyeceğiz. Genel merkez olarak hazırladığımız 30'a yakın tip proje ile belediyelerimizi destekleyeceğiz ve belediyelerimizin eksikliklerini ve açıklarını bu dönem içinde kapatacağız. 2014'ün baharına geldiğimizde CHP tüm belediyelerinde eğilim yoklamasını tamamlamış, nerede belediyeyi kazandığını, nerede kaybedebileceğini bilen bir siyasiparti olacak. Bu çerçeve içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. CHP 'sıfır yolsuzluk' diyen bir parti. CHP olarak etik değerlere uygun olarak hızlı, verimli ve etkin çalışan bütün yerel yönetici arkadaşlarımızın arkasında ve onların desteğindeyiz. Onlarla birlikte çalışma azmindeyiz" dedi.

 

 

"TARİHİN ÇARKLARI GERİ DÖNECEK" 

 

 

Türkiye genelinde 534 belediye başkanının Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı çalışma dönemi geçirdiğini de belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, "İstanbul, Ankara, Kayseri ve Elazığ'da artık gizlenemeyen yolsuzluk hikayeleri ortadadır. Buralara bir mülkiye müfettişi ve vergi denetmeni gönderilmezken, Türkiye'de örneğin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde soruşturmalar yapılmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde vergi denetmeni, mülkiye müfettişi, özel yetkili savcının görevlendirdiği bilirkişi gibi toplam 82 kişi görev yapmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 20 bin tane soğuk sandviç yapımını soruşturmak için bunlar yapılıyor. Sadece İzmir değil, Türkiye'deki bütün belediyelerimiz bu soruşturma kıskacı altındadır. Biç buradan çok açık söylüyoruz. Telefonlarımızı dinlemeye devam edin. Bizlere müfettiş göndermeye devam edin. CHP kadroları bu baskıların altından kalkacaktır. Bu baskıları yedikçe daha fazla bilenerek çalışma azmi içerisinde olacağız. Ancak şunu unutmayın. Tarihinçarkları geri dönecek. Burada tetikçilik yapan o müfettişlerden mutlaka hesap soracağız. Bunu Türkiye görecek" ifadelerini kullandı.

 

 

"BAŞBUĞ İLE İLGİLİ GÖRÜŞÜMÜZÜ MKYK'NIN ARDINDAN AÇIKLAYACAĞIZ" 

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanması ile ilgili soruya ise şu cevabı verdi:

"Bu olay dün gece yarısı meydana gelen bir olay. Şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nin Merkez Yürütme Kurulu bu konu ile ilgili parti tavrını açıklamak üzere çalışıyor. Bu konudaki açıklamayı arkadaşlarımız kısa sürede yapacak. Bizler de onun ardından açıklamalarımızı yapacağız."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, basın toplantısının ardından Biga ilçesine geçti.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.