1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 50 kişi mikrokrediyle yeni bir hayat kuracak!

50 kişi mikrokrediyle yeni bir hayat kuracak!

Rotary 2420. Bölge Federasyonu’nun Darıca Kaymakamlığı ile projelendirdiği Rotary Darıca Mikrokredi Şubesi’nin açılış töreni, Darıca İlçe Halk Eğtiim Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

A+A-

Rotary 2420. Bölge Federasyonu’nun Darıca Kaymakamlığı ile projelendirdiği Rotary Darıca Mikrokredi Şubesi’nin açılış töreni, Darıca İlçe Halk Eğtiim Müdürlüğü’nde  gerçekleşti.

 

Darıca Kaymakamı Osman Ateş, UR 2420. Bölge Guvernörü Fatih R. Saraçoğlu, Darülacaze Vakfı Başkanı Yakut Irmak Özden,  Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. A. Osman Taşlıca, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Darıca İlçe Halk Eğitim Müdürü Bülent Köse, Darıca mahalle muhtarları, STK’lar, Tuzla Rotary Kulübü Başkanı Ertan Tümay, Tuzla Rotary Kulübü Sekreteri Zeki Etyemez, Gebze Rotary Kulübü Başkanı Murat Adar’ın katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde kadın girişimcilere çekleri de verildi.Açılış töreninde söz alan Proje Koordinatörü Osman Taşlıca, “165 ülkede 600 milyon aileye dokunan Mikrokredi, ülkemizde de TİSVA sayesinde 55 bin kadına ulaştı. Mikrokredi ile kişiye yemesi için bir balık vermezsiniz. Onlara nasıl balık tutacağını da söylemezsiniz. Bunların ötesinde, onların balık tutmak için bir ağ, bir kayık kiralamasını veya satın almasını sağlarsınız.” dedi.

 

 

 

“Kendimize hep yeni hedefler koyarak projemizi büyütüyoruz”

 

 

 

2420. Rotary Bölge Guvernörü Fatih R. Saraçoğlu, konuşmasına iş birliği için Darıca Kaymakamı Osman Ateş’e  teşekkür ederek başladı. Saraçoğlu, “Darülaceze Vakfı ve TİSVA iş birliği ile yürüttüğümüz Mikrokredi Projesi’nde Rotary olarak öncelikle hedefimiz iki şubeydi, bu sayıyı üçe çıkardık. Yeni hedefimiz dördüncü şubeyi açmak.  Hedeflerimize ulaşmakla yetinmiyor, kendimize hep yeni hedefler koyarak projemizde ilerliyoruz.”dedi. Saraçoğlu ayrıca “Darıca Kaymakamı Osman Ateş’e bize bu konuda gösterdiği destek ve sağladığı fırsatlar için teşekkür ediyorum. Biz Mikrokredi ile ihtiyaç sahibi kadınlarımıza sadece fon sağlamayacağız, 46 hafta boyunca onlara girişimcilik tecrübeleri de aktaracağız, onların hayata tutunmasını sağlayacağız.” dedi.

 

 

 

“Mikrokredi Projesi toplumcu belediyecilik anlayışımızla bire bir örtüşüyor”

 

 

 

Darıca Kaymakamı Osman Ateş ise bölgedeki kadınların Rotary ve TİSVA iş birliğiyle sunacağı mikrokredi fırsatları ile kendi yaşamlarının patronları olmaları konusunda destekleyeceklerini belirterek “Bu konuda emeği geçen Rotary, Darüleceze Vakfı ve TİSVA’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 

Toplam 50 kişiye verilen 700 TL’lik mikrokrediyle, kendilerine yeni bir hayat başlatacak olan kadın girişimciler ise çeklerini Darıca Kaymakamı Osman Ateş, UR 2420. Bölge Guvernörü Fatih R. Saraçoğlu, Darülacaze Vakfı Başkanı Yakut Irmak Özden,  Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. A. Osman Taşlıca, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Darıca İlçe Halk Eğitim Müdürü Bülent Köse, Darıca mahalle muhtarları, STK’lar, Tuzla Rotary Kulübü Başkanı Ertan Tümay, Tuzla Rotary Kulübü Sekreteri Zeki Etyemez, Gebze Rotary Kulübü Başkanı Murat Adar’ın elinden aldılar.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.