1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 23 simit tezgahı kiralandı!

23 simit tezgahı kiralandı!

İzmit Belediyesi, kentin farklı yerlerinde bulunan seyyar simitçi tezgâh yerlerinin kiralanmasıyla ilgili ihaleyi gerçekleştirdi. 43 ayrı noktadaki simit tezgâhı ihalesinde 23 noktadaki tezgâhlar kiralandı.

A+A-

İzmit Belediyesi, kent merkezinde bulunan 43 adet seyyar simitçi tezgâh yerlerin ihalesini gerçekleştirdi. İzmit Belediye binasında Encümen salonunda yapılan ihalede 23 simit tezgâhı için talipli çıktı. Talipli çıkmayan 20 noktadaki simit tezgâhı ihalesi ise 1 Şubat günü yapılacak. Belediye Başkan yardımcısı ve ihale komisyonu başkanı Hüseyin Üzülmez başkanlığında yapılan ihaleye 23 talipli katıldı. 3 yıl süreyle kiralanan Simit tezgâhlarında en pahalı tezgâh, Fethiye Caddesi'nde Vakıf İş Hanı önünde bulunan Çetin Kaşvut'un işlettiği tezgâh aylık 3 bin TL'ye yeniden Çetin Kavşut'ta kaldı. 

 

 

BİR YILLIK PEŞİN 

 

 

İhalede, 23 noktada simit tezgâhı ihalesini kazananlar, ihale onaylandıktan sonra bir yıllık kira bedellerini peşin olarak ödeyecekler.   Kira bedellerini yüksek bulan simit tezgâhı sahipleri, ihalede teklif edilen muhammen bedelin üzerinde her hangi bir artırım yapmadı.

 

 

RAKİP OLMADILAR

 

 

Simit tezgâhlarının konulacağı yerlerin aylık muhammen kira bedelleri, yerin önemine, konumuna göre bin ile 3 bin TL arasında kirandı. Yapılan ihaleye giren talipliler birbirlerine rakip çıkmadı. Daha önce işlettikleri tezgâhları yeniden kazandılar.

 

 

KARDEŞLER RAKİP

 

Yapılan simit tezgâhı ihalesinde en dikkat çeken, Pişkin simit fırını sahibi Cengiz Kavşut ile kardeşi Çetin Kavşut'un ayrı ayrı ihaleye girmesi oldu. Çetin Kaşvut, ihalede tek başına girdiği ve en pahalı tezgâhı ihalesini kazandı. Pişkin simit fırını sahibi Cengiz Kavşut ise aylık bin 500 TL ile 2 bin TL olan iki ayrı noktadaki simit tezgâh ihalesine tek başına girdi. Cengiz Kavşut, üçüncü simit tezgâhı ihalesinde çekildi.

 

 

İKİ KİŞİ YARIŞTI   

 

 

Yapılan simit satış noktası ihalesinde tek bir tezgâh için iki talipli ihaleye girdi. Aylık bin 500 TL muhammen bedelle kiraya çıkartılan Ömerağa Mahallesi İstaklâl Caddesi No:124 önündeki 13 No'lu simit satış yerine ihalesine Ziyaettin Kara ile Yener Taktay yarıştı. İhale komisyonu başkanı Üzülmez, ihalenin açık arttırma olarak 5 tur üzerinde gerçekleştireceğini hatırlatınca ilk teklifi Yener Katkay bin 505 TL olarak teklif verdi. Diğer talipli Ziyaettin Kara ise bin 510 TL teklif verince Yener Kara ihaleden çekildi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.