1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "2012 karanlık geçecek"

"2012 karanlık geçecek"

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yeni yıl nedeniyle bir mesajında 2012'nin AKP yönetiminde karanlık geçeceğini söyledi.

A+A-

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte Akar'ın mesajının tam metni:

"Üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bırakıp, umut ve coşkuyla yeni bir yıla giriyoruz. Geride bıraktığımız yıl Ulusumuz için son derece güçlüklerle geçen bir yıl olmuştur. Etkilerini yakından ve yakıcı olarak tüm yurttaşlarımızla birlikte duyumsadığımız siyasal ve ekonomik sorunlarla ile eğitim, adalet, özgürlük ve demokrasi alanında yaşanılan sorunların yeni bir başlangıç yaptığımız yılda da kendisini göstermemesi için büyük bir gayretle çalışmamız gereken bir yıl olacaktır.

 "EVRENSEL DEĞERLER ÖNEMSENMEDİ"

Ülkenin yönetiminde bulunan AKP’nin bir çok alanda eleştirdiğimiz yanlış politikaları halkımızın her gün elindeki ekonomik kazanımları elinden almakta, özgürlüklerini sınırlamakta, adaleti baskı altında tutmakta, siyasal çözümsüzlükler üretmektedir. Ülkemizin ekonomik gelişmişlik düzeyi ile öğünen AKP, ne yazık ki, evrensel değerlerin özümsenmesindeki başarının bireylerin temel hak ve özgürlüklerden yararlandırılma derecesi ile koşutluk göstermesi gerektiğini unutmuştur.

 

 "AKP'NİN SÖYLEMLERİ GERÇEK DEĞİL"

Çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmek ancak hukuk devleti ilkesinin evrensel ölçütlere uygun olarak gerçekleştirilmesi, geliştirilmesi ve korunmasıyla olanaklıyken, AKP tarafından hayata geçirilen her uygulama kendilerinin dile getirdikleri “16’ıncı büyük ekonomi” söyleminin ne acıdır ki hayata yansıması değildir. Bugün iddia edilen 16’ıncı büyük ekonominin nimetlerinden ne çiftçi, ne işçi, ne memur, ne emekli, ne öğretmen, ne öğrenci, ne gazeteci, ne asker ne kadın ne erkek ne de çocuklarımız yararlanabilmektedir. 16’ıncı büyük ekonominin (!) ileri demokrasinin (!) yaşandığı ülkemizde milletvekilleri, gazetecileri, öğrencileri, komutanları tutuklu yargılanırken, işçisi, köylüsü, emeklisi, memuru açlık sınırının altında yaşarken, 2011 yılı AKP yönetimindeki Türkiye tarihine karanlık bir yıl olarak geçecektir.

 "ULUSÇA BİRLİK İÇİNDE OLACAĞIZ"

Yine de, umutla baktığımız yeni bir yılın;  çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemeyi, kalkınarak güçlenmeyi ve gelişmeyi sürdürmek için güç vereceği bir yıl olmasını; Ulusça; birlik, beraberlik, barış, dayanışma, kardeşlik, esenlik ve mutluluk içinde özgürce yaşayacağımız bir yılı tüm yurttaşlarımızla sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günlerle paylaşmayı dilerim."

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.