1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 2 başkana Afyon'da önemli ders!

2 başkana Afyon'da önemli ders!

Yerelsen, İş hayatının aktörleri olan işçi ve işverenlere yönelik olarak düzenlediği eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi. Seminere Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’de katıldı.

A+A-

30 Kasım- 04 Aralık tarihleri arasında Afyon Korel Otel’de, düzenlenen “Kriz Yönetimi”, “Toplu İş Sözleşmesi ve İş Kanunu” “SGK Mevzuatı”, “Siyaset ve Marka Yönetimi” ve “İhale Mevzuatı” konularını içeren hizmet içi eğitim seminerine Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’de katıldı.

 

"UYGULAMALAR TARAFLARCA KABUL EDİLMELİ"

 

Yerelsen Genel Başkanı Zeki Toçoğlu seminerde yaptığı konuşmada “Yerelsen’in kuruluş amacını, kurulduğu günden bu güne kadar gerçekleştirdiği faaliyetleri dile getirdikten sonra “ Bu güne kadarki toplu iş sözleşmesi müzakere sürecinde, üyemiz işyeri ve işletmelerinin özellikleri ve ekonomik durumları ayrı ayrı değerlendirilerek çözüm üretme cihetine gidilmiştir. Sosyal ve ortak hükümlerde ise, bir iki hüküm istisna, paralellik sağlanmaya çalışılmış ve sonuca ulaşılmıştır. Diğer taraftan, Toplu iş sözleşmesi dönemi dışında, sendikamızca üye kuruluşlarımızın insan kaynakları ve personel birimlerine danışmanlık hizmeti verilerek uygulamaya yönelik destek sağlanmış, Toplu iş sözleşmesi ile ilgili uygulamada karşılaşılan problemler konusunda mütâlaalar verilerek, üye kuruluşlarımız arasında uygulama birlikteliği tesis edilmeye çalışılmıştır. Yeni dönemde yapılacak toplu iş sözleşmelerinde, sendikamızca belirlenen ilkeler doğrultusunda, üye işverenlerimizin ekonomik hak ve menfaatlerinin korunması yanında toplu iş sözleşmelerinde zaman ve kaynak israfına sebep olan ve amacı dışına çıkan uygulamalar konusunda gerekli incelemeler yapılıp, taraflarca kabul edilebilecek makul düzenlemelerin yapılması amaç olarak sürdürülecektir.” dedi.

 

KARABACAK: "SEMİNERLERİMİZ DEVAM EDECEK"

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise yaptığı konuşmada, “YERELSEN olarak eğitime önem vermekteyiz. Aldığımız eğitimlerle daha donanımlı ve yapacağımız işlerde daha başarılı olacağız. Eğitim seminerlerimiz daha önce olduğu gibi bundan sonrada devam edecek. Darıca için en iyisini hedefliyoruz” dedi. Eğitim programı süresince Belediye Başkanları ve Belediye Yöneticileri olarak iki farklı grup’a ayrılan katılımcılara alanında uzman kişiler tarafından eğitim verildi. Eğitim seminerinin son gününde katılımcılara sertifikaları takdim edildi. 

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.