1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 15 Temmuz'u anmak ve anlamak tören ve kutlamalarla geçiştirilebilecek bir hadise değildir
15 Temmuz'u anmak ve anlamak tören ve kutlamalarla geçiştirilebilecek bir hadise değildir

15 Temmuz'u anmak ve anlamak tören ve kutlamalarla geçiştirilebilecek bir hadise değildir

Saadet Partisi Gebze İlçe yönetim kurulu toplantısını ilçe başkanı Mustafa Türel başkanlığında ilçe binasında gerçekleştirdi. 

A+A-

Toplantının açılış konuşmasında Türel; “Bugün, devletimizi, milletimizi, mukaddesatımızı ve ordumuzu hedef alan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 4. yıl dönümünü idrak ediyoruz.

Bu girişim, eşi benzeri az görülen, büyük bir cesaret ve özveriye sahip olan aziz milletimizin gayreti ve fedakarlığı ile o gece önlenmişti.

Üzülerek ifade etmeliyiz ki; bu kalkışma öncesi yapılan büyük hatalar, ehliyet ve liyakate gereken özen gösterilmeyerek, devlet kadrolarının bir guruba teslim edilmesi, milletimizin 15 Temmuz darbe girişimi ile karşı karşıya kalmasının esas sebebidir.

Bu süreçten sonra atılması gereken en önemli adım, hain darbe girişiminin siyasi ayağının bir an evvel ortaya çıkarılması olmalıydı. Ancak, anlam veremediğimiz bir şekilde 15 Temmuz’un siyasi ayağı bugüne kadar hiç araştırılmadı.

Buna mukabil, darbe girişiminde etkili olma ihtimali bile olmayan öğrenci, öğretmen, memur gibi toplum kesimlerinin üzerine gidildi ve ciddi mağduriyetler ortaya çıktı.

Bu çerçevede, 15 Temmuz sonrası OHAL uygulamaları ile oluşan bu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi ve toplumda meydana gelen kutuplaşmanın ortadan kaldırılması da atılması gereken önemli adımlardandır.
İnanıyoruz ki, birlik ve beraberliğimiz tesis edildiği takdirde, ne içeriden ne de dışarıdan ülkemize kastetmek isteyenler asla başarılı olamayacaklar, benzer bir teşebbüse cesaret bile edemeyeceklerdir.

Bu sebepledir ki, 15 Temmuz’u gösterişli, büyük programlarla anmaktan ziyade bu teşebbüsün arka planını tam manası ile anlamak ve gerekli tedbirleri almak mecburiyetindeyiz.

15 Temmuz'u anmak ve anlamak tören ve kutlamalarla geçiştirilebilecek bir hadise değildir.

15 Temmuz'da aziz milletimiz kendisine vurulmak istenen prangaları asla kabul etmeyeceğini bir kez daha ortaya koydu.

15 Temmuz'u anlamak, güçlü ve kardeşlik hukukuna sahip bir ülkeyi inşa etmekle mümkün olacaktır!
Milletimize bu kara geceyi yaşatanları, hain darbeye teşebbüs edenleri bir kez daha şiddetle kınıyor, o gece şehadet şerbeti içen kardeşlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.
Rabbim milletimize bir daha böyle bir gece yaşatmasın!”
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.