1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 1. Dilovası Kent Konseyi yapıldı!

1. Dilovası Kent Konseyi yapıldı!

Dilovası Kent Konseyi 1. Dönem 2. Genel kurul toplantısı Dilovası Belediyesi Kültür salonunda yoğun katılımla gerçekleşti.

A+A-

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası Kaymakamı Hasan Göç’ün vekili Hatice Biçer, İmes Osb Başkanı Süheyl Erboz, Dosb Başkanı Mustafa Türker, Gebkim Bölge Müdürü Deniz Delioğlu,  Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve Dilovası’nda bulunan Stk’lar ve Siyasi Parti temsilcileri gibi üst düzey yöneticilerin katıldığı, Dilovası Kent Konseyi 1. Dönem 2. Genel Kurul toplantısı Dilovası Belediyesi Kültür salonunda gerçekleşti.

 

 

Dilovası Kent Konseyi Genel Sekreteri Yılmaz İnce 2.Genel Kurul toplantısının açılış konuşmasını yaptı.Genel Sekreter Yılmaz İnce Dilovası Kent Konseyi’nin 21 Temmuz 2011 Yılında kurulduğu ve 6 aylık süreçte neler yapıldığını içeren slayt gösterimini Genel Kurulla sundu. 

 

 

Kadın meclisi Kadına Yönelik Şiddete Hayır Haftası sebebiyle imza kampanyası düzenledi. Kadına Yönelik Şiddete Hayır eylemi yaparak Kocaeli’nde bir ilk yaşattı.Kadın Meclisi Van’lı Depremzedeleri de Unutmadı

 

Kadın Meclisi Kocaeli’nde bir ilk yaparak Vanlı öğrenciler yararına kermes düzenlendi. Elde edilen gelir ile Van’lı Depremzede Öğrenciler için çeşitli okul ihtiyaçlarını karşılanmasın da kullanıldı. Dilovası Kent Konseyi’nde bir hayli aktif olan Kadın Meclisi, Van’dan gelen  depremzede ailelere Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti İl Kadın Kolları’nın destekleri ile eşya dağıtımı yapıldı.

 

 

Engelli Meclisi’nden Engelleri Kaldıran Çalışma

 

Dilovası Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Emine Türk önderliğinde Dilovası’nda bulunan engellileri tespiti için çalışma gurubu oluşturuldu. Çalışma Gurubunun temel amacı Dilovası’nda bulunan engelli vatandaşlarımızın sayısı kaç olduğu ve engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılanması için çalışmalar yaparak engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmaktır. Engelli Meclisi İlk Etapta Engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye hediye ederek bir nebze de olsa engelleri kaldırmış oldu.  

 

 

 

"Biz Artık Dilovalı’yız"

 

Dilovası Kent Konseyi Başkanı Süheyl Erboz  Kent Konsey ile ilgili şu sözleri sarf etti.”Yasa gereği olsa da gönüllü olarak katıldık. Biz artık Dilovalı’yız artık hayatımızı burada sürdüreceğiz ve geçineceğiz bu gibi sivil toplum kuruluşlarında görev almak bizim için onurdur.” dedi. 

 

 

 “Kent Konseyi Dilovası’na Çok Faydalı Olacak”

 

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman Dilovası Kent Konseyi Dilovası’nın kentleşmesi yolunda bizlere yardımcı olacağına değinerek şunları söyledi “Dilovası bizim evimiz ve biz evimizi güzelleştirmeye düzeltmeye çalışıyoruz. Şehrimizi Dilovası Kent Konseyi ile birlikte çok daha güzel yaşanabilir bir şehir olacak her geçen gün bu şehirde güzellikler yaşandı ve gelecek günlerde de daha çok güzellikler yaşayacağız.”

 

 

 

Dilovası Kent Konseyi’nin kurulması ve bu kadar hızlı sürede bütün meclislerin oluşturulması halkın katılımı, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin bu yöndeki çabaları Dilovası’nı güzel günler beklediğinin göstergesidir.

 

Dilovası Kaymakam’lığı, Dilovası Belediyesi’nin çalışmaları ve bu ekip ruhu ile Dilovası’nda yaşayan herkesin bu sürece katkıda bulunması şehir çok daha güzel, kaliteli bir şehir olma sürecine girmiştir. 

 

 

30 yıllık bir süreçte Dilovası’nda 12 ilk ve orta dereceli okul vardı ve yaklaşık iki buçuk yıl sonunda çalışmalarımız sonucunda 10 yeni okul bitti, temeli atıldı ve başlamak üzere, yani 10 yeni okul daha yapılacak. Bizim 2014 e kadar hedefimiz Dilovası’nda en azında sayıyı 22 okula çıkartmak bu yapılacak olan okullar kararlaştırılmış, ihale aşamasında ve başlamış olan okullardır. Suda kayıp kaçak oranı biz geldiğimizde %70 iken şimdi İSU nun katkıları ile Avrupa standartlarının çok çok altında olan %15 lere kadar indirdik. Geçtiğimiz 2.5 yılda 68 bin ton asfalt serimi yapıldı ve kapalı olan 39 yeni sokak açıldı. 52 bin m3 istinat duvarı yapıldı. T.Özal, O.Gazi, Diliskelesi ve diğer mahallelerde ulaşıma kapalı olan yolların açılması için bunlar olmazsa olmazlardı. 13 Yeni noktada çocuk oyun gurupları yaptık. Solventaş İ.Ö.O. bahçesinde yapılan kapalı spor salonu bitti, Dilovası Stadımızın yanında 1500 kişilik Kapalı Spor salonumuz bu yıl başlayacak ve bitecek. Diliskelesi mahallesine yapılacak olan  Kapalı Spor salonunu Sanayicimiz Polisan tarafından yapılacak. 

 

Bunları el birliğiyle yapıyoruz. Şu anda burada sanayicilerimiz , dernek başkanlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz burada biz hepimiz bu şehri daha güzel daha yaşanabilir olması için mücadele ediyoruz. İşte onun için kent konseyi çok önemli, ortak akıl çok önemli ortak akılında hayat bulacağı yer kent konseyidir. Diyerek sözlerini bitirdi.Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman’a Dilovası Kent Konseyi’ne sağladığı katkılardan dolayı Dilovası Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Mustafa Türker tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

 

"Kent Konseyi’ne Başkan Cemil Yaman’nın Ricasıyla Seve Seve Katıldım"

 

 

Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Başkan’ı Mustafa Türker Dilovası Kent Konseyi’ne Nasıl Katıldığını şu sözlerle ifade etti. “Sayın başkanımız Cemil Yaman’nın  ricası üzerine Dilovası Kent Konseyi’ne katıldım. Ben kendimi Dilovalı olarak görüyorum bir de hakikaten birbirimize uzak olduğumuzu, zaman zaman yolda gördüğümüzde konuşmadığımızı ve biz bu sorunu burada bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunarak çözmemiz Dilovası’nın yararına olacaktır.” dedi.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.